Nokia X6 z wcięciem w ekranie. Kolejne informacje o budżetowcu

Nokia X6 z wcięciem w ekranie. Kolejne informacje o budżetowcu

Premiera Nokii X6 zbliża się wielkimi krokami, a my poznajemy konkretne detale odnośnie urządzenia. Czy ten budżetowiec będzie miał szansę w starciu z równymi sobie konkurentami?

O wielkim powrocie Nokii na rynek smartfonów napisano już wiele. Do premiery jej najnowszego telefonu pozostało niewiele czasu i jeśli wierzyć źródłom nastąpi to 15 maja. Tymczasem poznaliśmy kolejne informacje odnośnie szczegółów urządzenia. Wynika z nich, iż będziemy mieć do czynienia z typowo budżetowym modelem wyposażonym w 5,8-calowy ekran oraz standardową jak na dzisiejsze standardy specyfikację. Podstawowa wersja działa na chipsecie MediaTek Helio, a serce całości stanowi procesor Qualcomm Snapdragon 636. Podobno istnieją także dwa wydania oferujące po 4 GB oraz 6 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci na dane. Zasili je z kolei bateria o pojemności 3 300 mAh, co jest raczej klasycznym rozwiązaniem w wielu konkurencyjnych smartfonach.

Nokia X6 będzie posiadać modne w dzisiejszych czasach wcięcie. Jej premiera powinna odbyć się jeszcze w maju


Opublikowane grafiki sugerują też obecność na tylnej części obudowy czytnika linii papilarnych. Do tego podwójny aparat, port USB typu C i wciąż pożądane przez większość audiofilów gniazdko słuchawkowe 3,5 mm. Co ciekawe producent zdecyduje się zastosować modne obecnie rozwiązanie charakterystycznego wcięcia now ekranie. Nokia X6 będzie zapewne posiadać Androida Oreo 8.1. Ceny w Chinach wyniosą: 1599 CNY za wersję podstawową oraz 1799 CNY za ulepszoną. Na ten moment ciężko jednoznacznie ocenić, czy niegdyś kultowej marce uda się powrócić w wielkim stylu, ale zaprojektowanie produktów przeznaczonych dla zwykłych konsumentów może ich znacząco przybliżyć do czołówki. O ile wymienione parametry techniczne lub użyte materiały spełnią pokładane w nich nadzieje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia X6 z wcięciem w ekranie. Kolejne informacje o budżetowcu

 0