Nokia X - specyfikacja i zdjęcia smartfona

Nokia X - specyfikacja i zdjęcia smartfona

W przyszłym tygodniu fińskie przedsiębiorstwo HMD Global zaprezentować ma nowy smartfon marki Nokia. Ten nazywać ma się Nokia X (znany jest też jako Nokia X6) i ma być pierwszym modelem tego producenta z charakterystycznym wcięciem w górnej części ekranu.

Dzięki najnowszym przeciekom z Państwa Środka nie musimy tak długo czekać, by poznać najważniejsze szczegóły oraz wygląd tego urządzenia. Nokia X zawitała bowiem do chińskiego urzędu TENAA, gdzie zamieszczono jej specyfikację oraz zdjęcia. I tak, dowiadujemy się, że telefon wyposażony będzie w 5,8-calowy wyświetlacz o proporcjach 19:9 i rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli. Jego sercem został 8-rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,8 GHz i choć nie pada tu nazwa konkretnego modelu, to prędkość ta odpowiada Snapdragonowi 636 (poza tym zwykła Nokia 6 posiada Snapdragona 630, a Nokia 7 Snapdragona 660, więc ten SoC idealnie wkomponowuje się pomiędzy). Jeśli zaś chodzi o konfiguracje pamięci, to otrzymać mamy 3/4/6 GB RAM i 32 GB lub 64 GB na dane.   

Nokia X zawitała do chińskiego urzędu TENAA, gdzie zamieszczono jej specyfikację oraz zdjęcia

Na tylnym panelu smartfona widnieje podwójny aparat i wiadomo, że główny sensor oferować ma rozdzielczość 16 MP, ale nie znamy parametrów pomocniczego. Z przodu również umieszczono 16 MP kamerkę, która powinna gwarantować dobrej jakości selfie. Za czas pracy urządzenia odpowiadać ma zaś akumulator o pojemności 3000 mAh. Nokia X dostępna powinna być w niebieskiej, czarnej i srebrnej wersji kolorystycznej, a jej obudowa posiada błyszczące wykończenie. Cena sprzętu wynosić ma ok. 300 EUR, ale wszystkie szczegóły poznamy zapewne dopiero 16 maja. Musimy uzbroić się więc w nieco cierpliwości, a w międzyczasie możecie zapoznać się ze zdjęciami telefonu, które ukazały się na jednym z chińskich portali.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia X - specyfikacja i zdjęcia smartfona

 0