Notatnik w Windowsie doczeka się ważnej aktualizacji. Będzie sam poprawiał błędy

Notatnik w Windowsie doczeka się ważnej aktualizacji. Będzie sam poprawiał błędy

Wygląda na to, że Windowsowy Notatnik doczeka się ciekawej aktualizacji. Narzędzie ma otrzymać funkcję sprawdzania pisowni a nawet automatyczną korektę.

Autokorekta w Windowsowym Notatniku?

Notatnik w Windowsie należy do zestawu podstawowych narzędzi, jakie tuż po instalacji dostarcza nam system Microsoftu. Razem z takimi programami jak Paint, Kalkulator czy Narzędzie wycinania stanowi zestaw, który na co dzień wykorzystywany jest przez mnóstwo użytkowników. Notatnik, jako podstawowy edytor tekstu, nie oferuje rzecz jasna zbyt wielu funkcji. Mamy licznik znaków, możliwość otwierania wielu kart w jednym oknie czy zmiany czcionki. A poza tym, no cóż, niezbyt wiele. Microsoft może jednak planować nową funkcję dla Notatnika. Jak zostało odkryte przez użytkownika PhantomOcean3, członkowie programu Windows Insiders będą mogli niedługo włączyć i przetestować opcję sprawdzania pisowni. Dzięki niej aplikacja sama będzie w stanie podkreślić nam błędnie napisane słowa oraz zaproponować poprawki.

Kiedy opcja sprawdzania pisowni zostanie włączona użytkownik będzie mógł również zaznaczyć opcję autokorekty, która automatycznie poprawi literówki.

Kiedy opcja sprawdzania pisowni zostanie włączona użytkownik będzie mógł również zaznaczyć opcję autokorekty, która automatycznie poprawi literówki. Co więcej Microsoft zadbał również o wybór tego, w jakich formatach plików działać ma sprawdzanie pisowni. Na tę chwilę dodane zostały: .txt, .md, .srt/.ass, .lrc, .lic. Być może do czasu wydania wprowadzone zostaną jeszcze inne formaty.

Nowe funkcje nie są jeszcze dostępne w publicznych testach

Nowe funkcje Notatnika nie są obecnie dostępne do publicznych testów. W pierwszej kolejności tę nowość będą mogli sprawdzić członkowie programu Windows Insider, kiedy Microsoft uzna, że już czas wypuścić dla nich aktualizację. Na pełną, stabilną wersję, która zostanie udostępniona wszystkim zapewne będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, kiedy Microsoft wprowadzi nowe funkcje Notatnika dla wszystkich użytkowników z wspieranym systemem. Aktualizacji można oczywiście spodziewać się zarówno na Windowsie 11, jak i Windowsie 10. Dzięki nowym możliwościom Notatnik stanie się pełniejszym narzędziem, co może poskutkować tym, że część z użytkowników nie będzie widziała potrzeby instalacji dodatkowego edytora. Wątpliwe jednak, żeby Notatnik zastąpił kiedyś takie narzędzia jak chociażby Notepad++.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Notatnik w Windowsie doczeka się ważnej aktualizacji. Będzie sam poprawiał błędy

 0