Nothing Phone (2a) oficjalnie. Mocny średniak z oryginalnym designem w dobrej cenie

Nothing Phone (2a) oficjalnie. Mocny średniak z oryginalnym designem w dobrej cenie

Nothing Phone (2a) właśnie zadebiutował na rynku i oferuje bardzo zbliżone możliwości do modelu Nothing Phone (2) w niższej cenie. Producent zapewnia, że zapewnia optymalne codzienne doświadczenia dzięki wiedzy Nothing w zakresie inżynierii i produkcji smartfonów.

Zanim przejdziemy do specyfikacji, porozmawiajmy chwilę o designie. Nothing Phone(2a) wykorzystuje koncepcję pierwszego smartfona Nothing, stworzoną w 2020 roku, która pozwala nam zajrzeć do wnętrza urządzenia. Kluczowym aspektem designu jest system podwójnego aparatu, który znajduje się wewnątrz cewki NFC i tworzy to, co Nothing nazywa „oczami”. Tylny panel telefonu otacza krawędzie pod kątem 90 stopni, dzięki czemu urządzenie jest bardziej odporne na upadki. Tył dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, białym lub „mlecznym”. Nothing Phone (2a) jest wyposażony w kultowy interfejs Glyph firmy Nothing z 26 indywidualnie adresowalnymi strefami. Trzy lampki obsługują Glyph Timer, powiadomienia, Glyph Torch i Glyph Progress.

Nothing Phone (2a) właśnie zadebiutował na rynku i oferuje bardzo zbliżone możliwości do modelu Nothing Phone (2) w niższej cenie.

Nothing Phone (2a)
 

Smartfon wykorzystuje układ Dimensity 7200 Pro opracowany wspólnie z firmą MediaTek. SoC jest produkowany w najnowszym 4 nm procesie od TSMC, a procesor osiąga taktowanie do 2,8 GHz.

Z przodu telefon ma 6,78-calowy 10-bitowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1084 x 2412 pikseli, maksymalnej jasności 1300 nitów i zmiennej częstotliwości odświeżania 30–120 Hz. Telefon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Nothing OS 2.5 na systemie Android 14, z obiecanymi 3-letnimi aktualizacjami Androida i 4-letnimi aktualizacjami zabezpieczeń.

Nothing Phone (2a)
 

Smartfon oferuje trzy aparaty – podwójny 50 MP system z tyłu i ten sam 32 MP f/2.2 do selfie (1/2,74 cala), co w Nothing Phone (2). Główne aparaty to jednostka f/1,88 z OIS oraz ultraszerokokątny aparat f/2.2 ze stałą ogniskową.

Nothing Phone (2a) ma największą baterię wśród smartfonów tego producenta – 5000 mAh. Ładuje się z mocą do 45 W i może osiągnąć 50% w 23 minuty, a 100% w 59 minut. Nothing zapewnia, że akumulator zachowa 90% swojej pojemności po 1000 cyklach ładowania, czyli po trzech latach codziennego użytkowania.

Nothing Phone (2a)
 

Nothing Phone (2a) można zamawiać w przedsprzedaży na stronie Nothing.tech, a wysyłka nastąpi 12 marca. Na całym świecie będzie dostępny w dwóch wersjach – podstawowa ma 8 GB RAM i 128 GB pamięci i kosztuje 1499 zł. Wyższy poziom z 12 GB pamięci RAM i 256 GB na dane wyceniono na 1699 zł. Trzeba przyznać, że jak na tej klasy smartfon, ceny wyglądają naprawdę kusząco. Jak zwykle jednak przed zakupem radzimy zapoznać się z recenzjami urządzenia (pierwsze są już dostępne w sieci). 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nothing Phone (2a) oficjalnie. Mocny średniak z oryginalnym designem w dobrej cenie

 0