Nowa aktualizacja dla Windows 10 może powodować problem

Nowa aktualizacja dla Windows 10 może powodować problem

Windows 10 od dawna miewa problemy z aktualizacjami zaś do idealnych przykładów należą liczne wpadki October 2018 Update, który swego czasu uprzykrzał życie sporej ilości użytkowników najpopularniejszego systemu operacyjnego. Teraz z kolei Microsoft potwierdził, że wydany do Windows 10 zbiorczy pakiet poprawek o nazwie KB4503327 może wywołać frustrację u właścicieli komputerów. Dokładniej rzecz ujmując po instalacji update w niektórych przypadkach odpowiada za pojawienie się czarnego ekranu uniemożliwiając tym samym skutecznie korzystanie z PC. Należy jednak podkreślić, iż według dostępnych informacji dzieje się to wyłącznie zaraz po instalacji oraz ponownym zresetowaniu sprzętu, a ponadto istnieją proste metody eliminacji błędu.

Aktualizacja KB4503327 może w niektórych przypadkach powodować pojawienie się czarnego ekranu.

Aktualizacja dla Windows 10 może powodować problem z pulpitem

„Badamy sytuację i według naszej wiedzy problem powinien występować u niewielkiej ilości urządzeń podczas pierwszego logowania po instalacji aktualizacji” - twierdzi Microsoft. Błąd obejmuje wydania systemu Windows 10 w wersji 1809, Windows 10 Enterprise LTSC 2019 i Windows Server 2019, a także może pojawić się u właścicieli April 2018 Update. Na szczęście tak jak wspominaliśmy istnieją skuteczne metody pozbycia się kłopotu czarnego ekranu. Oczywiście do najprostszych kroków należy po prostu zresetowanie komputera i wówczas błąd nie powinien już występować, z kolei w przypadku drugiej opcji musimy usunąć nieszczęsną aktualizację do dziesiątki. Przy okazji Microsoft podkreślił, że już wkrótce wyda odpowiednią poprawkę eliminującą przytoczony problem.

Mimo wszystko ten problem to nic w porównaniu z błędami, jakie powodowały aktualizacje do Windows 10 w przeszłości. Przykładowy October 2018 Update potrafił wejść w konflikt z wybraną wersją sterowników do zintegrowanego GPU Intela, a nawet ukrywać prywatne pliki użytkowników. Szczęśliwie większość tych problemów została przez Microsoft usunięta i obecnie raczej nie ma przeszkód, aby korzystać z tej lub nowszej wersji systemu. Pomimo wpadek dziesiątka staje się coraz popularniejszym produktem amerykańskiego giganta. Z kwietniowych danych Steam wynika, że z jego usług skorzystało 66,92% użytkowników platformy Valve, natomiast Windows 7 posiada jedynie 23,79% graczy. To spora różnica, biorąc pod uwagę niełatwe początki Windowsa 10.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa aktualizacja dla Windows 10 może powodować problem

 0