Nowa aktualizacja do Windows 10 uniemożliwia prawidłową pracę komputera

Nowa aktualizacja do Windows 10 uniemożliwia prawidłową pracę komputera

Niestety problemy z prawidłowym funkcjonowaniem komputera po zainstalowaniu aktualizacji nie są nowym zjawiskiem dla posiadaczy systemów operacyjnych Windows. W przeszłości Microsoft zdołał przyzwyczaić nas do takiej dość smutnej rzeczywistości, czego idealnym przykładem są kłopoty z prawidłową implementacją wiosennego April Update dedykowanego Windows 10. Choć od tamtej pory o wszelkich błędach było bardzo cicho, to wszystko wskazuje na to, że najnowsza poprawka do Windows 10 przerwała tę wspaniałą passę Microsoftu, a update o nazwie KB4100347 przysparza wielu osobom dość poważnych trudności. Przy okazji należy wspomnieć, iż według założeń łatkę powinni zainstalować właściciele procesorów Intela, ponieważ eliminuje ona luki powstałe w wyniku Spectre w wariancie 2.

Instalacja poprawki KB4100347 może sprawić, że po zrestartowaniu komputera system nie będzie w stanie poprawnie się załadować.

Nowa aktualizacja do Windows 10 uniemożliwia prawidłową pracę komputera

Aktualizacja jest dostępna od jakiegoś czasu, ale teraz pojawiła się ponownie, tym razem dla pecetów wyposażonych w CPU AMD i niestety zaczęła sprawiać spore problemy właścicielom wymienionych procesorów. W tym przypadku użytkownicy skarżą się, że po instalacji poprawek oraz resecie komputer nie jest w stanie poprawnie się uruchomić. Ciężko jednoznacznie wytłumaczyć, dlaczego KB4100347 stał się dostępny do pobrania dla właścicieli układów, których nie dotyczy. Większość osób stwierdziła, że doszło do oczywistej pomyłki ze strony giganta z Redmond, którą ten aktualnie stara się naprawić, zaś finalnie aktualizacja zapewne stanie się niedostępna dla właścicieli procesorów Czerwonych.

Microsoft nie zabrał jeszcze głosu w sprawie całego zajścia, mamy jednak nadzieję, że to szybko znajdzie pozytywne rozwiązanie. Tak jak pisaliśmy wcześniej, nie jest to pierwsza tego typu wpadka popularnej korporacji i warto tu podać przykład poprawki KB4284835, która podczas instalacji wyrzucała użytkowników do pulpitu bądź wyświetlała im czarny ekran. Wkrótce potem otrzymaliśmy masowe skargi od osób korzystających z usług popularnego programu antywirusowego Avast i tutaj wyjściem z sytuacji było odinstalowanie programu do czasu wyeliminowania bugów. Mimo wszystko Windows 10 uchodzi za jeden z lepszych systemów wydanych na przestrzeni ostatnich lat - a błędy? Cóż, zdarzają się każdemu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa aktualizacja do Windows 10 uniemożliwia prawidłową pracę komputera

 0