Nowa aktualizacja Windows 11 resetuje ustawienia sterowników AMD Adrenalin

Nowa aktualizacja Windows 11 resetuje ustawienia sterowników AMD Adrenalin

Microsoft wydał zbiorczą aktualizację preview do Windows 11, oznaczoną jako KB5030310. Ten update umożliwił dodanie nowej funkcjonalności Copilot, nowego asystenta opartego na sztucznej inteligencji, który może wykonywać zadania w systemie Windows i łączyć się z Internetem w celu dostarczania najnowszych informacji. Użytkownicy PC z podzespołami AMD skarżą się jednak na tę aktualizację. 

Jak można przeczytać na forach AMD, najnowsza zbiorcza aktualizacja preview KB5030310 od Microsoftu mnie lubi się z panelem sterowania grafiki AMD Adrenalin i może spowodować resetowanie ustawień w oprogramowaniu przy każdym ponownym uruchomieniu systemu. Na szczęście najnowsza aktualizacja Microsoftu nie psuje funkcjonalności sterowników graficznych, ale może być niezwykle irytująca dla użytkowników często korzystających z panelu sterowania Adrenalin.

radeon

Problem nie jest bardzo poważny, sterowniki graficzne AMD nadal działają dobrze, a panel sterowania Adrenalin jest w pełni funkcjonalny, tyle że nasze ustawienia użytkownika są resetowane przy każdym ponownym uruchomieniu OS. Osoby, które nie wgryzają się w te opcje i pozostawiają wszystko przy ustawieniach domyślnych, nie powinny mieć żadnych problemów. Jednak entuzjaści i użytkownicy, którzy lubią grzebać w wymyślnych funkcjach AMD, takich jak Hyper RX, Anti-Lag, Radeon Boost lub RSR, mogą poczuć się sfrustrowani, jeśli przy każdym uruchomieniu komputera muszą ustawiać wszystko od początku.  

Chociaż AMD i Microsoft już pracują nad rozwiązaniem tego problemu, użytkownicy sami szukają możliwych obejść.

Chociaż AMD i Microsoft już pracują nad rozwiązaniem tego problemu, użytkownicy sami szukają możliwych obejść. Jednym z możliwych jest wyłączenie funkcji Windows Copilot, która została wprowadzona wraz z aktualizacją KB5030310. Z racji tego, że ta jest domyślnie wyłączona w Europie, użytkownicy w tym regionie nie powinni w ogóle mieć problemu. 

Najnowsza zbiorcza aktualizacja preview Windows 11 nie jest duża, ale jak na ironię zapewnia mnóstwo poprawek błędów dla systemu. Niektóre z nich obejmują Excela, podpowiedzi pola wyszukiwania, przycisku wyszukiwania, trybu uśpienia, Kalendarza iCloud i kontaktów. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Microsoftu. 

Jeśli więc posiadacie kartę graficzną Radeon, prawdopodobnie najlepiej będzie wstrzymać się z tą aktualizacją. Jeśli już ją zainstalowaliście, to problem można również rozwiązać, odinstalowując update. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa aktualizacja Windows 11 resetuje ustawienia sterowników AMD Adrenalin

 0