Nowa aplikacja Steam pozwoli grać na smartTV, smartfonach i tabletach

Nowa aplikacja Steam pozwoli grać na smartTV, smartfonach i tabletach

Valve zapowiedziało właśnie dwie interesujące i co istotne darmowe aplikacje dla użytkowników serwisu Steam - Steam Link i Steam Video.

Aplikacja Steam Link pozwolić ma nam na streamowanie gier do urządzeń z systemem operacyjnym Android lub iOS, w tym telewizorów typu smartTV, telefonów i tabletów. W teorii oznacza to, że będziemy mogli grać w dowolne tytuły z biblioteki Steam na urządzeniach mobilnych i telewizorach, wykorzystując moc obliczeniową naszych stacjonarnych komputerów lub laptopów. Jak na razie nie wiemy jednak w jaki sposób wyglądać będzie rozgrywka na małych ekranach, ale zapewne więcej szczegółów poznamy bliżej premiery nowych aplikacji od Valve. Z kolei osoby, które zakupiły urządzenie Steam Link, które w gruncie rzeczy służy do tego samego, co nadchodząca "apka", mogą poczuć się rozczarowane tymi informacjami, ponieważ wydały pieniądze na coś, co wszyscy wkrótce otrzymać mają za darmo. Powinniśmy jednak się cieszyć, że producent zdecydował się oferować bezpłatnie tę funkcjonalność wszystkim zainteresowanym użytkownikom.  

Aplikacja Steam Link pozwolić ma nam na streamowanie gier do urządzeń z systemem operacyjnym Android lub iOS, w tym telewizorów typu smartTV, telefonów i tabletów

Steam Video to natomiast coś zupełnie nowego. W tym przypadku otrzymujemy aplikację dedykowaną rosnącej bibliotece filmów i seriali na Steam, która umożliwi nam oglądanie ulubionych wideo zarówno online, jak i offline, na ekranach urządzeń z androidem i iOS. Jest to dość nietypowy ruch ze strony Valve, które jest typowo gamingową firmą i obecnie nie ma szans na rywalizację z takimi serwisami, jak Netflix, ale firma tłumaczy tę decyzję odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony użytkowników. Producent nie podał jeszcze dokładnej daty premiery nowych aplikacji, ale obiecał, że te trafią w nasze ręce w nadchodzących tygodniach. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko uzbroić się w odrobinę cierpliwości.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa aplikacja Steam pozwoli grać na smartTV, smartfonach i tabletach

 0