Nowa beta HWiNFO dodaje obsługę wbudowanego OSD i kończy wsparcie dla Windowsa XP

Nowa beta HWiNFO dodaje obsługę wbudowanego OSD i kończy wsparcie dla Windowsa XP

Popularny program do monitorowania parametrów komputera, HWiNFO, doczekał się zintegrowanego OSD. Funkcja wyświetlania wybranych informacji na temat pracy podzespołów została dodana do wersji v7.73-5370 Beta. Wydanie to porzuca również wsparcie dla Windowsa XP w HWiNFO64.

HWiNFO z OSD

Osoby korzystająca z HWiNFO nie będą musiały już instalować dodatkowego oprogramowania, dzięki któremu możliwe jest wyświetlanie parametrów pracy podzespołów na ekranie w trakcie rozgrywki. Do nowej wersji HWiNFO dodane zostało OSD, czyli najprościej mówiąc nakładka pokazująca informacje dotyczące wybranych podzespołów. Dzięki OSD można bez wychodzenia z gry monitorować w czasie rzeczywistym na przykład taktowanie procesora czy jego temperatury. Na razie funkcja ta nie jest dostępna w oficjalnym wydaniu, a jedynie w wersji Beta z oznaczeniem v7.73-5370.

Na razie funkcja ta (OSD) nie jest dostępna w oficjalnym wydaniu, a jedynie w wersji Beta z oznaczeniem v7.73-5370.

Samo OSD oferuje możliwość personalizacji na przykład przez zmianę rozmiaru wykresu, używanie różnych kolorów czy też pokazywanie wartości bez jednostek. Możliwe jest również wybranie czy dla konkretnego parametru wyświetlana będzie wartość aktualna, średnia czy też maksimum lub minimum. Użytkownicy mogą także zmieniać pozycje wyświetlania wybranych parametrów, ale darmowa wersja ograniczona jest tylko do 5. Oznacza to, że na ekranie będziemy mogli wyświetlić tylko do 5 wartości. Aby odblokować dostęp do większej liczby pozycji trzeba mieć już HWiNFO64 Pro. 

Ponieważ wciąż mówimy o wersji beta to OSD zapewne potrzebuje jeszcze pewnych poprawek, aby funkcja mogła zostać wprowadzona do oficjalnego, pełnego wydania. Dodanie OSD do HWiNFO to z pewnością dobra wiadomość, bo może u niektórych zredukować ilość potrzebnego oprogramowania. Niektórzy wciąż pewnie jednak będą preferować dostępne od dawna narzędzia z OSD, jak na przykład CapFrameX. 

Koniec wsparcia dla Windows XP, czyli co jeszcze przynosi wersja beta

Zmiany wprowadzone przez nową betę HWiNFO to nie tylko OSD. Z informacji o tym wydaniu możemy dowiedzieć się również, że porzucone zostaje wsparcie dla Windowsa XP w HWiNFO64.

Oprócz tego ulepszono monitorowanie czujników w komputerach z rodziny ASUS NUC, poprawiono monitorowanie stanu niektórych dysków NVMe połączonych przez Intel RST oraz usprawniono monitorowanie czujników na płytach głównych ASUS TUF GAMING Z790-PRO WIFI. Teraz pozostało już tylko czekać, aż zmiany te zostaną wprowadzone do stabilnej wersji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa beta HWiNFO dodaje obsługę wbudowanego OSD i kończy wsparcie dla Windowsa XP

 0