Nowa funkcja Gmail pozwoli przyspieszyć napisanie wiadomości

Nowa funkcja Gmail pozwoli przyspieszyć napisanie wiadomości

Elon Musk pewnie pomyślałby, że sztuczna inteligencja doprowadzi prędzej czy później do zagłady ludzkości, ale jak pokazuje przykład Gmaila może ona być także niezwykle pomocna w codziennych czynnościach.

Jakiś czas temu Google zapowiedziało odświeżenie wyglądu popularnego klienta pocztowego oraz wprowadzenie kilku interesujących zmian. Teraz poznaliśmy kolejną nowinkę obejmującą Gmaila. Firma ujawniła, że wykorzystanie sztucznej inteligencji ma umożliwić napisane wiadomości email w sposób prawie automatyczny. Ułoży ona bowiem z sugerowanych słów pełne zdania, co w konsekwencji doprowadzi do stworzenia tekstu gotowego do wysyłki. Jeżeli nie będzie on zawierał rażących błędów, a my sami będziemy z niego zadowoleni wówczas wystarczy wcisnąć na klawiaturze przycisk TAB, by nadać emaila. Według pomysłodawców nowe narzędzie pozwala w znaczącym stopniu zaoszczędzić czas, ograniczają powtarzalność oraz zmniejszając ryzyko wystąpienia rozmaitych błędów językowych. 

Sztuczna inteligencja obecna w kliencie pocztowym Google pozwoli na prawie automatyczne napisanie wiadomości email

Całość opiera się na funkcji już obecnej w aplikacji mobilnej Gmaila. Natomiast w standardowej wersji powinna pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni, jednakże jeżeli już chcecie ją przetestować możecie to zrobić. Wystarczy w ustawieniach  wybrać opcję Wypróbuj nowy Gmail, a następnie przejechać w dół i włączyć dostęp do bety. Jak wspominaliśmy nie są to jedyne zmiany z innych warto wymienić chociażby zmieniony pasek boczny pozwalający na korzystanie z kalendarza Google oraz aplikacji do robienia notatek bądź zadań zlokalizowanych obok wiadomości email. Są to prawdopodobnie najbardziej przydatne rzeczy we wprowadzonej aktualizacji, ponieważ ułatwiają zaplanowanie spotkań lub zobaczenia wolnych terminów podczas odpisywania na wiadomość.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa funkcja Gmail pozwoli przyspieszyć napisanie wiadomości

 0