Nowa generacja GPU NVIDII w programie sympozjum Hot Chips

Nowa generacja GPU NVIDII w programie sympozjum Hot Chips

W ostatnich tygodniach nie brakuje doniesień na temat kolejnej generacji konsumenckich kart graficznych od NVIDII i choć tajwański producent stara się im zaprzeczać, sugerując, że to tylko zwykłe plotki, to ewidentnie coś jest na rzeczy.

Fani zielonej ekipy mają prawo się już niecierpliwić i oczekiwać nowych produktów, ponieważ pierwsze Pascale debiutowały na rynku ponad 2 lata temu. Co prawda w międzyczasie firma wypuściła na rynek nową architekturę w postaci GPU Volta, ale jak do tej pory technologia ta wykorzystywana jest jedynie w produktach skierowanych do profesjonalistów, gdzie liczy się bardzo wysoka wydajność do specjalistycznych obliczeń w zakresie głębokiego uczenia się i sztucznej inteligencji. Jest jeszcze Titan V, ale to produkt skierowany do największych entuzjastów, którzy są w stanie wydać na grafikę przeszło 13 tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że internet aż huczy od spekulacji i domysłów, a ujawniony właśnie program sympozjów Hot Chips zdaje się być światełkiem w tunelu zwiastującym nadejście nowych kart graficznych.

Ujawniony właśnie program sympozjów Hot Chips zdaje się być światełkiem w tunelu zwiastującym nadejście nowych kart graficznych

Pierwszego dnia konferencji, 20 sierpnia, zaplanowano wystąpienie Stuarta Obermana z NVIDII, którego temat to "Nowa generacja mainstreamowych GPU od NVIDII". Oznacza to ni mniej ni więcej, że w czasie Hot Chips doczekamy się najprawdopodobniej prezentacji nowych GeForce'ów. Niewykluczone jednak, że producent zdecyduje się na szybsze ujawnienie nowych kart (ostatnie doniesienia sugerowały lipiec), ponieważ sympozjum Hot Chips nie wydaje się być najlepszą okazją do debiutu tego typu produktów, tym bardziej, że wystąpienia nie są publiczne. Tym samym, wydarzenie to może być wykorzystane jedynie do omówienia pewnych technologii. Warto też odnotować, że w programie znajduje się konferencja Intela na temat wysokowydajnych rozwiązań graficznych dla cienkich i lekkich urządzeń mobilnych, co oznaczać może dalszy etap współpracy Niebieskich z AMD lub też autorskie GPU Intela, które przygotowywane jest przy udziale weteranów Czerwonych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa generacja GPU NVIDII w programie sympozjum Hot Chips

 0