Nowa generacja profesjonalnego Radeona Pro sfotografowana. 16 GB VRAM i Navi 21

Nowa generacja profesjonalnego Radeona Pro sfotografowana. 16 GB VRAM i Navi 21

AMD szykuje właśnie nową generację profesjonalnych kart graficznych Radeon Pro do stacji roboczych, które bazować będą na architekturze RDNA2. Sfotografowano tajemniczą nadchodzącą grafikę, a pierwsze zdjęcia zostały opublikowane w serwisie Chiphell. Źródło wycieku nie jest pewne, jaki model otrzymało, ale okazuje się, że karta ma 16 GB pamięci VRAM, podobnie jak flagowa seria dla graczy Raden RX. Jedna z etykiet wskazuje, że jest to karta „Full Secure TT GLXL”. Już wcześniej w sieci pojawiały się przecieki na temat Navi 21 GLXL, co tylko potwierdza, że mamy tu do czynienia z modelem nowej generacji. 

AMD szykuje właśnie nową generację profesjonalnych kart graficznych Radeon Pro do stacji roboczych, które bazować będą na architekturze RDNA2.

Nowa generacja profesjonalnego Radeona Pro sfotografowana. 16 GB VRAM i Navi 21

To  również pierwsza karta graficzna Navi 2X firmy AMD z chłodzeniem wykorzystującym turbinę, a zdjęcia potwierdzają także, że jest to dwuslotowa konstrukcja, w przeciwieństwie do gamingowych Radeonów RX 6800XT/6900XT. To z pewnością wpłynęło na wydajność układu chłodzenia i możliwość odprowadzania ciepła, więc zapewne jest to okrojony wariant Navi 21. Wyraźnie widać też pewne zmiany w konstrukcji laminatu modelu Radeon Pro, takie jak przesunięte złącza zasilania PCIe lub mosfety, ale za to kondensatory za GPU są praktycznie identyczne. Potwierdza to, że karta graficzna korzysta z GPU Navi 21, jak flagowe Radeony dla graczy. 

Karta graficzna AMD Raden Pro bazująca na architekturze RDNA2 będzie konkurować z modelami NVIDIA RTX Ampere (dawniej Quadro), które są oferowane z maksymalnie 48 GB pamięci. NVIDIA przygotowuje również modele z modelami 24 GB i 12 GB. Nie jest jasne, który model dokładnie stanie w szranki bezpośrednio z tym wariantem Radeon Pro (GLXL), który widzimy na zdjęciu. AMD nie potwierdziło jeszcze, kiedy oficjalnie odbędzie się premiera nowej serii profesjonalnych kart graficznych Radeon Pro, ale mając na uwadze ten wyciek, zapewne nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać na zapowiedź.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa generacja profesjonalnego Radeona Pro sfotografowana. 16 GB VRAM i Navi 21

 0