Nowa gra na Steam - ukończ ją, a otrzymasz Bitcoina w nagrodę

Nowa gra na Steam - ukończ ją, a otrzymasz Bitcoina w nagrodę

Już jutro na Steam trafi nietypowa propozycja dla lubiących łamigłówki graczy. Nowość będzie oferować kilka zadań, a dla osoby, która podoła im wszystkim przeznaczono nagrodę w postaci jednego Bitcoina.

Nagrodą dla pierwszej osoby, która ukończy grę jest jeden Bitcoin, który w chwili obecnej wyceniany jest na niecałe 11000 USD. Dubbed Montecrypto: The Bitcoin Enigma, to tytuł produkcji, który już jutro zawita na platformę Steam i oferować będzie 24 łamigłówki. Do wypróbowania swoich sił będzie można zabrać się samemu, albo wspólnie ze znajomymi. Co więcej będzie można pozostawiać za sobą wskazówki dla innych, ale również zacierać ślady podrzucając fałszywe tropy, by uzyskać przewagę nad innymi. Gra jest owocem pracy ekipy, która występuje pod szyldem Gem Rose Collective, nie wiadomo jednak kim są, bo póki co chcą zachować anonimowość.

Twórcy wzorowali swój pomysł na wydanej w 1993 roku książce On the Trail of the Golden Owl, która zawierała wskazówki do odnalezienia rzeczywistego skarbu. Nikomu się to póki co nie udało. Oby gra prezentowała nieco niższy poziom trudności ;)

Gra umieszczona jest w labiryncie i oferuje widok pierwszoosobowy. Produkcja ma kosztować zaledwie 1,99 USD, co nie zrujnuje niczyjego portfela, a da możliwość powalczenia o całkiem niezłą wygraną. Ci, którzy czują się mocni w rozwiązywaniu zagadek, z pewnością powinni spróbować. Gdy tylko ktoś dobrnie do końca, gra ulegnie zakończeniu i w tym momencie ujawnią się również twórcy gry. "Chcemy póki co zachować naszą tożsamość w sekrecie. Możemy jednak powiedzieć, że jesteśmy grupą deweloperów gier, którzy mieli szalony pomysł na grę. Jako ogromni entuzjaści poszukiwać skarbów, czerpaliśmy inspiracje z zagadek  jak te o statui złotej sowy, która została zakopana w 1993 roku i jednocześnie pojawiły się wskazówki jak ją odszukać. Wciąż nikomu się nie udało rozwiązać łamigłówek i odnaleźć ważącej 15 kg statuetki wykonanej ze słota i srebra" - powiedział jeden z deweloperów. Steam zezwala na gry oferujące wynagrodzenia dla użytkowników, więc całkiem prawdopodobne jest, że tytuł ten wkrótce może być bardzo popularny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa gra na Steam - ukończ ją, a otrzymasz Bitcoina w nagrodę

 0