Nowa gra z serii Thief ukaże się wraz z filmową adaptacją?

Nowa gra z serii Thief ukaże się wraz z filmową adaptacją?

Thief to legendarna seria gier typu stealth. Ostatnia jednak odsłona nie zbliżyła się nawet do poziomu uznania, jakim cieszyły się dwie pierwsze części. Mimo wszystko ma ukazać się jej filmowa adaptacja, a jak się okazuje, być może wraz z nią pojawi się piąta gra z Garrettem w roli głównej.

Skąd o tym wszystkim wiemy? Mianowicie studio Straight Up Films, które w zeszłym roku oficjalnie uzyskało prawa do filmowej adaptacji Thief, umieściło na swojej stronie internetowej opis, w której pojawiła się wzmianka o piątej części gry. Oprócz tego, że jest ona obecnie w przygotowaniu, ma się ukazać równolegle z filmem. Jest to pierwsza oficjalna informacja dotycząca Thief 5. Nie padają żadne inne szczegóły, poza tymi dotyczącymi filmu. Jego scenarzystami są Adam Mason i Simon Boyes. Ich dotychczasowy dorobek nie jest jednak zbyt zachęcający. Studio Straight Up Films z kolei współprodukowało między innymi film Transcendencja z 2014 z Johnnym Deppem w roli głównej. Projekt nie posiada jeszcze reżysera.

Thief AD 2014 i klasyczne gry z tej serii z lat 90. autorstwa Looking Glass Studios dzieli przepaść.

Piąta część serii Thief byłaby prawdopodobnie przygotowywana przez studio Eidos Montreal, ale deweloperzy pomagają obecnie Crystal Dynamics w niezatytułowanym jeszcze projekcie Avengers. Oprócz tego inna część ekipy pracuje nad Shadow of the Tomb Raider. Eidos Montreal to niesamowicie liczne studio, które zatrudnia blisko 400 osób, lecz ciężko wyobrazić sobie by kanadyjski oddział Eidosu był w stanie podjąć się realizacji trzech gier AAA jednocześnie. Część poprzednia ukazała się w 2014 roku i zebrała mieszane recenzje. W moim odczuciu były one jak najbardziej uzasadnione. Przede wszystkim, od strony technicznej gra miała niezwykłe problemy z utrzymaniem stabilnej liczby klatek animacji na sekundę, a także jej świat - choć teoretycznie otwarty - był niezwykle ograniczony i naszpikowany ekranami ładowania. Oprócz tego, po protestach fanów, z produkcji został wycięty aspekt RPG, który ich zdaniem godził w mistrzowski poziom umiejętności głównego bohatera, Garretta. Prawdopodobnie przełożyło się to na złe wyważenie rozgrywki i nieumiejętność zmotywowania gracza. Całość ratował świat przedstawiony, klimat oraz - ostatecznie - funkcjonalnie zrealizowane elementy skradankowe. O najnowszej odsłonie Thiefa prawdopodobnie dowiemy się na tegorocznych targach E3 już za miesiąc. Miejmy nadzieję, że zmyje ona aurę rozczarowania, jaka otaczała poprzedniczkę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa gra z serii Thief ukaże się wraz z filmową adaptacją?

 0