Nowa konsola Atari zadebiutuje pod koniec maja

Nowa konsola Atari zadebiutuje pod koniec maja

Gdy legendarna firma zapowiedziała kolejną konsolę swego autorstwa, która nie będzie wyłącznie odtwarzać starszych tytułów zaskoczyła większość osób na świecie. Teraz poznaliśmy konkrety dotyczące daty premiery sprzętu. 

W ubiegłym roku Atari potwierdziło, iż pracuje nad nową konsolą do gier inspirowaną stylem swych wcześniejszych kultowych dzieł. Choć zdjęcia oraz szczegóły sprzętu pojawiały się w kolejnych miesiącach, to jednak dopiero podczas konferencji Game Developers, urządzenie zostało oficjalnie zaprezentowane jako Atari VCS. Tymczasem wczoraj poznaliśmy następne informacje dotyczące daty debiutu. Otóż konsola pojawi się w sprzedaży dokładnie 30 maja i będzie dostępna wyłącznie na platformie Indiegogo. Twórcy wspomnieli o dwóch wersjach: podstawowej oraz kolekcjonerskiej. Druga będzie zawierała inspirowany stylem retro przedni panel z przodu, podczas gdy standardowa obudowa zostanie wykonana z całkowicie czarnego materiału. Ceny urządzeń zaczynają się od 199 dolarów.

Atari VCS pojawi się w sprzedaży dokładnie 30 maja i będzie dostępne na platformie Indiegogo

Co ciekawe pojawiły się sugestie jakoby pakiet bogatszy oraz Onyx nie zawierały standardowego kontrolera. Byłaby, to dość kuriozalna decyzja, ale na szczęście na ten moment nie została przez Atari potwierdzona. Konsola zostanie wyposażona w procesor AMD oraz kartę graficzną Radeon, zdolną przetwarzać rozdzielczość 4K, HDR i gwarantować stabilne 60 klatek. Znalazło się także miejsce dla slotu rozszerzającego miejsce na dodatkowe dane, Bluetooth 5.0, USB 3.0, czy bezprzewodową sieć WiFi. Pełna specyfikacja ma zostać upubliczniona w momencie premiery urządzenia. Jeśli chodzi o gry tutaj nie znamy szczegółów, lecz patrząc na ciekawie zapowiadającą się specyfikację powinniśmy dostać wiele nowych produkcji, chociaż oczywiście nie zabraknie też klasyków ze stajni Atari.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa konsola Atari zadebiutuje pod koniec maja

 0