Nowa seria notebooków Asus G Series. GTX 1080M wydajniejszy od Titana X?

Nowa seria notebooków Asus G Series. GTX 1080M wydajniejszy od Titana X?

Asus, producent podzespołów komputerowych oraz urządzeń mobilnych, właśnie ujawinił informacje na temat nowej serii notebooków G series. Jest to o tyle ciekawe, iż tajwański producent zdecydował się również na pokazanie wyników wydajności mobilnego potwora. Wyglądają one naprawdę interesująco.

...potrafi osiągniąć wyniki prawie 21 000 punktów w teście 3DMark 11 Performance, czyniąc ją troszkę wydajniejszą od potężnego Titana X...

Asus stwierdza: "Jest to nasz jeden z ważnych momentów z lab'u - to gamingowy laptop, gotowy do OC, który będzie rywalizował nawet z gamingowymi komputerami. [...] Eksluzywne informacje, które mogą zostać ujawnione to to, iż bez wykonywania OC jest szybszy niż jakikolwiek laptop na tej planecie (nie włączając alternatywnej rzeczywistości czy wymiarów). Bez overclockingu ta bestia potrafi osiągniąć wyniki prawie 21 000 punktów w teście 3DMark 11 Performance, czyniąc ją troszkę wydajniejszą od potężnego Titana X w tym benchmarku". Producent również załącza zrzut ekranowy z planszą wynikową oraz wykresem jak nowa karta wypada na tle reszty. Dane dotyczące platformy są oczywiście ocenzurowane, jednak na wykresie owa konstrukcja oznaczona jest symbolem GXXX. Jak zauważa portal VideoCardz, bliźniaczo podobny wynik osiąga GTX 1080, co może sugerować, iż Nvidia zdecyduje się na wydanie pełnego chipu GP104 również dla mobilnych rozwiązań. Fakt, że już w przeszłości Zieloni tak zrobili, wydając pełnego GTX-a 980 dla laptopów może jeszcze bardziej utwierdzić nas w przekonaniu, iż mamy do czynienia z rdzeniem GP104.

Asus planuje wystawić omawianego notebooka na targach Computex 2016. Póki co nie zdradzono kiedy laptop będzie dostępny i w jakiej cenie - te informacje powinniśmy poznać w najbliższym czasie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa seria notebooków Asus G Series. GTX 1080M wydajniejszy od Titana X?

 0