Nowatorskie chłodzenie Cooler Master z jednym ogromnym ciepłowodem

Nowatorskie chłodzenie Cooler Master z jednym ogromnym ciepłowodem

Cooler Master zamierza wykorzystać swoje doświadczenie z sektora B2B i przenieść je do sfery gamingowej, dostarczając lepsze chłodzenie. Producent ten posiada już w swojej ofercie potężne chłodzenie Wraith Ripper, zdolne sprostać nawet wymagającym pod tym względem procesorom AMD Threadripper, teraz jednak pokazano, że można osiągnąć te same możliwości odprowadzania ciepła, z wykorzystaniem zdecydowanie mniejszej powierzchni. MasterAir Maker 3DVVC zbudowano w oparciu o technologię 3D Vertical Vapor Chamber, która wykorzystuje pojedynczą, ukształtowaną w formę litery "U" komorę, zastępując wykorzystywane tradycyjnie w tego typu konstrukcjach ciepłowody. Pojedyncze rurki cieplne były wcześniej niezbędne do odprowadzania ciepła z procesora po pełnym obciążeniem i rozpraszanie go poprzez finy radiatora. Technologia 3D Vertical Vapor Chamber łączy te rurki cieplne w jedną, bardziej efektywną.

MasterAir Maker 3DVVC zbudowano w oparciu o technologię 3D Vertical Vapor Chamber, która wykorzystuje pojedynczy, ukształtowany w formę litery "U" potężny ciepłowód.

Przedstawiciel Cooler Master powiedział, że zginanie ciepłowodów odpowiednio dla chłodzenia w kształcie wieży nie jest łatwym zadaniem, nie udaje się to bez spłaszczania komór wewnątrz, jednakże i tak przynosi to znaczne korzyści w porównaniu do standardowych projektów. Nowa konstrukcja dostarcza większą skuteczność chłodzenia niż dość spory układ MA620M z sześcioma rurkami cieplnymi- podobny do Wraith Ripper - pomimo jego znacznie mniejszego rozmiaru. Za przepływ powietrza między finami mają odpowiadać dwa wentylatory 140 mm, co przy takiej konstrukcji powinno ograniczać się do małych prędkości obrotowych, a w konsekwencji cichej pracy.

Nowa konstrukcja  wygląda jak pomniejszona wersja obecnego na rynku chłodzenia Wraith Ripper, jednak końcowy projekt ma zakładać okno dające podgląd na ciepłowód w kształcie "U", oczywiście podświetlony RGB. Rozwiązanie Cooler Mastera oznacza mniejsze zestawy chłodzenia o większych możliwościach. Obecnie panuje moda na chłodzenie wodne i wiele osób ogląda się przede wszystkim w stronę rozwiązań AiO (co niekoniecznie jest dobre), jednakże chłodzenie powietrzem wciąż ma ogromną grupę zwolenników i jak widać, wciąż jest jeszcze sporo do powiedzenia w tym temacie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowatorskie chłodzenie Cooler Master z jednym ogromnym ciepłowodem

 0