Nowe Call of Duty jednak w 2023 roku? Poznaliśmy możliwą datę zapowiedzi

Nowe Call of Duty jednak w 2023 roku? Poznaliśmy możliwą datę zapowiedzi

Activision Blizzard początkowo nie zamierzało wydać w tym roku pełnoprawnej gry z serii Call of Duty. Później plotkowano, iż dostaniemy tytu przewidziany jako rozszerzenie do Modern Warfare 2. Jednak najwyraźniej kolejna część zmierza i wiemy, kiedy zostanie zaprezentowana.

Nowe Call of Duty jednak w 2023 roku?

Activision Blizzard miało zrobić sobie przerwę od Call of Duty na około rok i zamiast tego wydać rozszerzenie fabularne oraz multiplayerowe do Modern Warfare 2. Potem stwierdzono, iż projekt rozrósł się do takich rozmiarów, że będzie wydany jako pełnoprawna, samodzielna gra. Firma wielokrotnie powtarzała, że popularna strzelanka dostanie w tym roku nową produkcję. Teraz być może dowiedzieliśmy się, kiedy zostanie zapowiedziana. Według dziennikarza Toma Hendersona doskonale zaznajomionego z branżą gier, posiadającego niekiedy sprawdzone źródła, nowe Call of Duty to kontynuacja Modern Warfare 2, która będzie zaprezentowana latem ze wskazaniem na 1 sierpnia.

Call of Duty 2023 ma zostać zaprezentowane 1 sierpnia.

Chociaż Henderson nie wspomina o szczegółach prezentacji stwierdza, że ​​prawdopodobnie nastąpi to poprzez jakieś wydarzenie w grze podobne do Black Ops Cold War z 2020 roku i Vanguard z 2021 roku ujawnione w Warzone. Zgodnie z doniesieniami z początku roku, tegoroczny tytuł Call of Duty jest opracowywany przez Sledgehammer Games, przy czym Infinity Ward nadzoruje projekt, natomiast Treyarch pomaga w rozwoju. Będzie to rzekomo kontynuacja Modern Warfare 2, choć jest mało prawdopodobne, aby nazywała się Modern Warfare 3.

Potencjalne terminy beta testów i data premiery Call of Duty 2023

Podobno tytuł zadebiutuje w listopadzie, a testy ruszą w październiku. Pierwsza weekendowa beta Call of Duty 2023 pojawi się 6 października i potrwa do 10 października, tradycyjnie zagrają w nią gracze z PlayStation 4 oraz PS5. Potem czeka nas druga tura weekendowych testów w dniach 12-16 października i będzie dedykowana PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X|S/PC. Wczesny dostęp do kampanii single player odblokuje się 2 listopada na docelowych platformach sprzętowych. Gra trafi do sprzedaży 10 listopada 2023 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe Call of Duty jednak w 2023 roku? Poznaliśmy możliwą datę zapowiedzi

 0