Nowe grywalne postaci w Overwatch 2 będą zablokowane za battle passem

Nowe grywalne postaci w Overwatch 2 będą zablokowane za battle passem

Overwatch 2 zadebiutuje już za kilka tygodni, w związku z czym zaczyna pojawiać się więcej szczegółów na temat tego, czego można się spodziewać po sequelu. Od jakiegoś czasu wiadomo, że w dniu premiery pojawi się trzech nowych bohaterów i będą to pierwsze świeże postaci w serii od ponad dwóch i pół roku. Pojawią się jednak znaczące zmiany w sposobie, w jaki Blizzard wprowadzać będzie nowe grywalne postacie – będziemy musieli je odblokować za pomocą battle passa.

„Odnosząc się do niektórych niekompletnych informacji, które pojawiły się na początku na temat battle passa w Overwatch 2 – ujawnimy wszystkie szczegóły przed premierą, ale chcemy potwierdzić, że nowi bohaterowie Overwatch 2 będą dostępni w ramach battle passa” – napisał na Twitterze wiceprezes Overwatch Jon Spector. Blizzard planuje co roku dodawać trzech lub czterech bohaterów po premierze wraz z nowymi sezonami. 

Nowe grywalne postaci w Overwatch 2 trzeba będzie odblokować za pomocą battle passa.

Spector odnosił się do szczegółów, które ktoś najwyraźniej ujawnił zbyt wcześnie na temat przepustki bojowej. Przeciek wskazywał również, że kolejny bohater to niejaki Kiriko. Jak podaje Reset Era, opis pakietu Watchpoint Pack, który zawiera dostęp do Overwatch i kilka dodatków do darmowej kontynuacji, ujawnia, że ci, którzy kupią wersję premium battle passa „automatycznie otrzymują dostęp do najnowszego bohatera Overwatch, Kiriko!” Opis został od tego czasu edytowany i usunięto tę informację. 

Nierzadko zdarza się, że darmowe gry blokują za paywallem nowe postacie lub przynajmniej nie udostępniają ich od razu dla wszystkich. Valorant i Apex Legends stosują podobne rozwiązania. Jest to jednak duża zmiana dla Overwatch. Blizzard udostępnił wszystkie postacie wszystkim graczom jednocześnie w pierwszej grze. Co więcej, gracze mogą swobodnie podmieniać postacie w trakcie gry, aby dopasować je do składów przeciwnika, co nie jest możliwe w przypadku Apex i Valorant. Nowi bohaterowie na początku są też nieco zbyt mocni. Właśnie z tego powodu Junker Queen był dominującą postacią w Overwatch League w ostatnich tygodniach (liga przeniosła się na wczesną wersję Overwatch 2 w tym sezonie).

Blokowanie nowych bohaterów za postępem w battle passie oznacza, że ​​ci, którzy nie mają czasu na ich odblokowanie, mogą szybko znaleźć się w niekorzystnej sytuacji. Nie jest jasne, czy gracze będą mogli zapłacić za podniesienie poziomu przepustki bitewnej, tak jak w przypadku Fortnite i Fall Guys, ale wygląda na to, że ci, którzy kupią przepustkę bojową premium, uzyskają natychmiastowy dostęp do co najmniej jednego z nowych bohaterów. 

Blizzard ujawni więcej szczegółów na temat działania przepustki bitewnej Overwatch 2 i odblokowywania postaci w nadchodzących tygodniach. Gra pojawi się i całkowicie zastąpi obecną wersję Overwatch już 4 października.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe grywalne postaci w Overwatch 2 będą zablokowane za battle passem

 0