Nowe informacje o Nintendo Switch 2. Konsola będzie rozczarowaniem?

Nowe informacje o Nintendo Switch 2. Konsola będzie rozczarowaniem?

O Nintendo Switch 2 mówi się coraz więcej, a nowe przecieki dostarczają informacji o specyfikacji konsoli. Niestety na premierę sprzętu możemy poczekać dłużej niż sugerowały to wcześniejsze rewelacje ze względu na obawy Nintendo o ewentualne niedobory w momencie debiutu.

Bez większych zmian względem Nintendo Switch

Według serwisu VGC zestawy deweloperskie następcy Nintendo Switch trafiły już do kluczowych studiów współpracujących z japońskim producentem. Chociaż konkretne detale konsoli są ściśle pilnie strzeżoną tajemnicą, to coś niecoś o niej wiemy. Switch 2 zachowa schemat działania poprzednika, czyli da radę używać go zarówno mobilnie jak i stacjonarnie, tutaj żadnych zmian nie przewidziano. W sumie, po co ulepszać coś, co jest dobre? O dziwo dwa źródła wskazały, że początkowo do sprzedaży trafi model wyposażony w wyświetlacz LCD zamiast OLED i z jednej strony jest to zacofane oraz niezrozumiałe, lecz z drugiej Nintendo chodzi o obniżenie kosztów produkcji konsoli. W zamian za to Switch 2 miałby dostać więcej pamięci systemowej, obecny model oferuje tylko 32 GB.

Nintendo Switch 2 ma zostać wyposażony w ekran LCD zamiast OLED, ponieważ producent chce ciąć koszta.

Nowa konsola tak jak Switch umożliwi odtwarzanie gier za pomocą kartridży, jak i w formie cyfrowej. Tutaj też zmian nie przewidziano. Wychodzi na to, że Switch 2 pod względem możliwości będzie daleko za konkurencją i może rozczarować graczy oczekujących widocznego skoku wydajności w grach oraz graficznych fajerwerków. Z drugiej strony wielcy fani Nintendo zapewne zrozumieją decyzję firmy. Jeżeli chodzi o wydajność, to podobno Switch 2 ma być zbliżony poziomem do PlayStation 4, które zadebiutowało 10 lat temu.

Kwestia obsługi wstecznej kompatybilności gier Switch (fizycznych i cyfrowych), pozostają niejasne. Niektórzy zewnętrzni wydawcy wyrazili zaniepokojenie, że obsługa starszych gier Switcha może negatywnie wpłynąć na sprzedaż tytułów nowej generacji.

Kiedy premiera Nintendo Switch 2?

Co z premierą Switch 2? Dr Serkan Toto, powiedział, że premiera konsoli w 2024 roku miałaby sens, ponieważ przewiduje się dwucyfrowe spadki sprzedaży Switcha i dedykowanych mu gier w tym roku, po siedmiu latach obecności na rynku. „Ogólnie powiedziałbym, że patrząc na finanse Nintendo, wydaje się jasne, że nadszedł czas na nowy sprzęt w 2024 r. Przewiduje się, że sprzedaż urządzenia spadnie o 16,5% rok do roku, podczas gdy spadek sprzedaży gier wyniesie 15,9%. Jedynym sposobem na powstrzymanie tych strat jest wydanie nowej konsoli, a druga połowa 2024 roku brzmi dla mnie jak realistyczne okno wydania”. Aktualnie najbardziej prawdopodobna pozostaje premiera w drugiej połowie przyszłego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe informacje o Nintendo Switch 2. Konsola będzie rozczarowaniem?

 0