Najnowsze iPady są najcieńszymi urządzeniami, jakie kiedykolwiek powstały w stajni Apple. Mierząc zaledwie 5,1 mm grubości, 13-calowy iPad Pro może wydawać się bardzo wątły, ale Apple podjęło kroki, aby uniknąć kolejnych kontrowersji związanych z wyginającymi się obudowami (pamiętacie bendgate?).
Jak wyjaśnił dyrektor Apple, John Ternus, w niedawnym wywiadzie dla Arun Maini, główna płytka logiczna tabletu biegnie dokładnie pośrodku, pomiędzy dwiema bateriami. Apple dodało także metalową osłonę nad nią, która służy jako „centralne żebro”. W sumie wybrane rozwiązania konstrukcyjne zapewniają lepsze odprowadzanie ciepła i znacznie zwiększoną sztywność.
Zack Nelson z JerryRigEverything poddał nowego iPada Pro swojemu typowemu testowi zginania.
Zack Nelson z JerryRigEverything poddał nowego iPada Pro swojemu typowemu testowi zginania i był pod wrażeniem. Wydaje się, że centralne żebro solidnie chroni wewnętrzne elementy tabletu, nawet gdy ekran jest oddzielony od obudowy. Test zginania w pionie nie przebiegł już tak pomyślnie, ponieważ iPad uległ katastrofalnej awarii portu ładowania USB-C, co całkowicie zniszczyło wyświetlacz.
Co ciekawe, technologia Apple Tandem OLED, która zasadniczo polega na ułożeniu dwóch ekranów OLED jeden na drugim w celu zwiększenia jasności, wydaje się mieć wpływ na odporność wyświetlacza na ogień, ponieważ nawet przy bezpośrednim zapaleniu nic się nie dzieje. Zwykle bezpośrednio dotknięte diody OLED albo stają się białe, albo czarne, ale nie w tym przypadku.
Samowi Kohlowi z AppleTrack również udało się wygiąć nowego iPada Pro, ale ten poradził sobie on znacznie lepiej niż wcześniejsze modele. Wydaje się więc, że żebro rzeczywiście spełnia swoje zadanie i tablety prawdopodobnie nie są tak podatne na uszkodzenia spowodowane zgięciami jak smartfony Apple. Tym bardziej, że nie będziemy nosić ich w tylnej kieszeni (są zbyt duże), więc próba zginania tak ogromnych tabletów ma raczej charakter rozrywkowy.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe iPady są rekordowo cienkie, ale zaskakują wytrzymałością