Nowe karty SD Sony oferują prędkość odczytu 300 MB/s

Nowe karty SD Sony oferują prędkość odczytu 300 MB/s

Sony wprowadziło nową serię kart SD z oznaczeniem SF-G. Będą one dostępne w trzech wersjach i mają osiągać oszałamiające prędkości zapisu i odczytu.

Nośniki będą dostępne w trzech wersjach, o pojemności 32, 64 i 128 GB. Osiągają one prędkości odczytu na poziomie 300 MB/s oraz zapisu - 299 MB/s. Jeśli zapewnienia producenta są prawdziwe, byłby to najszybsze karty SD dostępne na rynku. Poprzednio najwydajniejszym nośnikiem tego typu był wydany w 2015 Lexar Professional 2000x, z odczytem także na poziomie 300 MB/s, lecz z zapisem wynoszącym 260 MB/s. Aby jednak cieszyć się pełnią takiej przepustowości wymagane jest urządzenie kompatybilne ze standardem UHS-II. Co prawda w przypadku jego braku, nadal będziemy mogli korzystać z karty, lecz nie osiągnie ona podawanych parametrów wydajności. Dzięki specjalnym algorytmom opracowanym przez japońską korporację, możliwe będzie wykonywanie wielu sesji seryjnych zdjęć bez utraty prędkości zapisu.

Z racji niesamowitej przepustowości, karty z serii SF-G są idealne dla osób pragnących nagrywać treści w 4K.

Nośniki Sony są także wodoodporne, jak również niewrażliwe na kurz i pył, a nawet na działanie promieni rentgenowskich. Ponadto, w przypadku nieopatrznego skasowania ważnych plików, japońska firma dołączyła darmowe oprogramowanie do odzyskiwania danych, w tym także w formatach RAW i 4K XAVC-S. Dodatkowo, aby ułatwić transfer dużych plików, Sony wprowadza nowy czytnik kart pamięci MRW-S1. Posiada on wbudowany port SuperSpeed USB (czyli USB 3.1 Gen.1), dzięki czemu dane można skopiować szybciej niż za pomocą slotu SD w komputerze. Sony nie podało na razie cen i szczegółów dostępności, ale karty SD z serii SF-G trafią do sklepów w marcu tego roku. Nowy czytnik kart MRW-S1 znajdzie się zaś w sprzedaży miesiąc później.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe karty SD Sony oferują prędkość odczytu 300 MB/s

 0