Nowe laptopy ASUS ROG Strix SCAR dostępne w Polsce

Nowe laptopy ASUS ROG Strix SCAR dostępne w Polsce

ASUS wprowadził do Polski nowe laptopy z serii ROG Strix SCAR, które oferują 16- i 18-calowe ekrany, a także odmieniony układ chłodzenia. Do tego najnowszy procesor Intela 13. generacji i karta graficzna NVIDIA GeForce RTX.

ASUS Republic of Gamers wprowadza do Polski odmienioną linię laptopów dla graczy - ROG Strix SCAR. Urządzenia zawierają nie tylko najnowsze podzespoły, ale również układ chłodzenia Intelligent Cooling. Wykorzystuje on technologię ROG Tri-Fan, która zaprezentowana została po raz pierwszy w ubiegłorocznym modelu Flow X16. W najnowszych jednostkach zastosowano także radiator o pełnej szerokości znany z modelu Flow X16 – został on jednak odpowiednio powiększony i dostosowany dla modeli Strix SCAR 16 oraz Strix SCAR 18. Według producenta zastosowanie większego radiatora pozwoliło zwiększyć powierzchnię rozpraszania ciepła aż o 92,23% w porównaniu z modelami z 2022 roku. Na CPU i GPU użyto ciekłego metalu, nie zabrakło też 7 ciepłowodów.

ASUS wprowadził do Polski nowe laptopy z serii ROG Strix SCAR wyposażone w Intel Core i9-13980HX i mobilny układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 4090.

Modele ROG Strix SCAR 16 i 18 wyposażono w procesor Intel Core i9-13980HX z 24 rdzeniami i 32 wątkami oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 o mocy do 175 W, zapewniając łączną moc sprzętu na poziomie 240 W (w trybach Dynamic Boost i Manual). Dodatkowo wykorzystanie przełącznika MUX z technologią NVIDIA Advanced Optimus pozwoliło na uzyskanie większej liczby wyświetlanych klatek na sekundę, gdy komputer jest podłączony do zasilania, oraz dłuższego czasu pracy na baterii, gdy jest on odłączony od źródła zasilania. 16- i 18-calowe laptopy posiadają ekran ROG Nebula wyświetlający obraz w formacie 16:10, z czasem reakcji 3 ms, jasnością co najmniej 500 nitów i 100% pokryciem przestrzeni kolorów DCI-P3.

Przedstawiciele z serii ROG Strix na rok 2023 dostępni są z ekranami o rozdzielczości maksymalnej do QHD i częstotliwości odświeżania do 240 Hz. Strix SCAR 16 dostępny jest również w opcji z wyświetlaczem Nebula HDR - spełniającym wszelkie wspomniane wcześniej standardy. W przypadku Nebula HDR zastosowano panel Mini LED zawierający 1024 indywidualne strefy przyciemniania. Na obudowie każdej maszyny z serii Strix umieszczono również oświetlenie RGB, w tym zupełnie nowy, szeroki pasek świetlny wzdłuż otworów wentylacyjnych z tyłu komputera.

Natomiast funkcja Aura Sync pozwala użytkownikom dostosować oświetlenie laptopa do swoich urządzeń peryferyjnych, a nawet zaprojektować własne złożone efekty świetlne wykorzystując w tym celu aplikację Aura Creator. Na pokładzie nowych laptopów znajduje się pełnowymiarowa klawiatura z konfigurowalnymi klawiszami skrótów umożliwiających sterowanie głośnością, mikrofonem lub przełączanie trybów wydajności w trakcie samej gry. Do tego powiększony touchpad. Ceny modeli uzyskamy od firmy ASUS lub w sklepach internetowych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe laptopy ASUS ROG Strix SCAR dostępne w Polsce

 0