Nowe modele MateBook firmy Huawei – rywal Surface Laptop?

Nowe modele MateBook firmy Huawei – rywal Surface Laptop?

Firma Huawei poczyna sobie coraz śmielej. Producent chce wypuścić Matebooki, które będą konkurencyjne względem innych producentów. Przyjrzyjmy się temu, jak potencjalnie mają one wyglądać.

Huawei MateBooks zostaną ogłoszone w tym miesiącu, a jeśli plotki są prawdziwe, możemy spodziewać się kilku modeli, a część z nich będzie należała do kategorii 2-w-1. Na Twitterze firma udostępniła szczegóły ich prezentacji, która ma się odbyć w dniu 23 maja. Ciekawą rzeczą dotyczącą tego wpisu na Twitterze jest to, że jest tam wzmianka o dwóch luksusowych notebookach typu clamshell (z zamykaną pokrywą). Urządzenia te mogą służyć jako godny rywal Surface Laptop i działać na pełnoprawnym systemie Windows 10, zamiast okrojonym Windows 10 S. Według wcześniejszych pogłosek, na najbliższym wydarzeniu mogą pojawić się trzy modele, a będą to prawdopodobnie MateBook E, MateBook D i MateBook X.

Pojawią się prawdopodobnie trzy nowe modele MateBooków. Na pokładzie znajdziemy procesory Kaby Lake i złącze Thunderbolt 3

Plotka głosi, że MateBook E wydaje się bezpośrednim następcą oryginalnego modelu 2-w-1, podczas gdy pozostałe dwa modele mogą być notebookami. Pozostałe dwa urządzenia mają być wyposażone w lepszy sprzęt, począwszy od lepszego CPU i prawdopodobnie Thunderbolt 3 dla maksymalnej przepustowości. Precyzyjne wykonanie z aluminium może podnieść ceny tych produktów, ale daje to jedną z najlepszych możliwych jakości konstrukcji, co przekłada się na dużą cenę. Wszystkie trzy modele mają pracować z procesorami Kaby Lake firmy Intel, w połączeniu z minimum 8 GB pamięci RAM DDR4. Jest mało prawdopodobne, aby modele te miały wysokiej jakości GPU, ponieważ będą skierowane do przedsiębiorstw i zwykłych użytkowników, a nie do grona hardcore'owych graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe modele MateBook firmy Huawei – rywal Surface Laptop?

 0