Nowe monitory AOC oferują stylowy design bez kabli na wierzchu

Nowe monitory AOC oferują stylowy design bez kabli na wierzchu

Na rynku znajduje się obecnie całe zatrzęsienie monitorów skierowanych do różnych użytkowników, dlatego też ich producenci starają się jak mogą, by nieco wyróżnić się z tłumu. AOC dla przykładu postanowiło nawiązać współpracę z Studio F.A. Porsche, by rozwiązać problem kabli walających się po naszym biurku.

Ich nowe modele, PDS241 oraz PDS271, charakteryzują się dzięki temu nie tylko niezwykle atrakcyjnym, niemal bezramkowym wzornictwem (grubość obudowy wynosi 5,2 mm), ale i ciekawie wyglądającą metalową stopką. To z niej wychodzą przewody sygnałowe i zasilające monitor, a w matrycy nie ma żadnych złączy, aby nie zaburzać jednolitej bryły urządzenia. Oba urządzenia charakteryzują się także bardzo podobną specyfikacją, gdzie różnica sprowadza się jedynie do rozmiaru.  Monitory oparto na matrycach IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i odświeżaniu 60 Hz. Mniejszy model posiada przekątną ekranu 24 cale, natomiast większy wyposażono w panel o przekątnej wynoszącej 27 cale.

Nowe monitory AOC powstałe przy współpracy z Studio F.A. Porsche nie tylko wyglądają bardzo stylowo, ale pozbywają się problemu kabli walających się po biurku

Monitory wykorzystują technologie Low Blue Light oraz Flicker-Free. Pierwsza z nich redukuje ilość potencjalnie niekorzystnego niebieskiego światła, a druga zmniejsza migotanie ekranu poprzez zastosowanie przetwornicy zasilania prądem stałym dla sterowania podświetleniem zamiast modułu PWM (Pulse With Modulation). Matryce otrzymały także wsparcie techniki AOC SuperColor, dzięki czemu pochwalić mogą się precyzyjnym odwzorowaniem kolorów na poziomie 100% sRGB i 90% NTSC. Warto też wspomnieć o szerokich kątach widzenia (178° w pionie i poziomie), maksymalnej jasności na poziomie 250 cd/m² i czasie reakcji plamki 4 ms (GtG). Monitory są już dostępne w sprzedaży, a ich sugerowana cena producenta to 949 PLN dla PDS241 i 1289 PLN dla PDS271.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe monitory AOC oferują stylowy design bez kabli na wierzchu

 0