Nowe monitory od Samsunga - C27H711 i C32H711

Nowe monitory od Samsunga - C27H711 i C32H711

Firma Samsung poszerza swoją ofertę o dwa nowe modele, dysponujące rozdzielczością WQHD i matrycami VA. Zaprezentowane były one wstępnie już wcześniej, ale teraz znamy ich cenę oraz przybliżoną datę wydania.

Samsung coraz częściej korzysta z zakrzywionego ekranu i używa matryc typu VA. W modelach C27H711 i C32H711 koreańska firma zdecydowała się na obydwa rozwiązania. Jeśli chodzi o stylizację, Samsung znowu postawił na nowoczesny wygląd, podobny do tego z modeli C34F791 i C27F591. Błyszczące, białe tworzywo sztuczne i matowe srebro są połączone z wyjątkowo smukłymi ramkami. Ogólny wygląd można nazwać atrakcyjnym, OSD (On Screen Display) jest sterowany za pomocą joysticka lub przycisku "JOG" znajdującego się pod dolną ramką. Obydwa modele wyposażone są w panele Samsung SVA (panele 'Super' Vertical Alignment) o rozdzielczości 2560 x 1440 (WQHD), posiadają 8-bitową paletę kolorów, a ich przekątna wynosi 26,9 (C27) i 31,5 cali (C32). Obydwa panele są zakrzywione, a krzywizna 1800R ma na celu zapewnienie bardziej jednolitej odległości między krawędziami a środkiem ekranu, aby zwiększyć komfort oglądania. Jest to z pewnością ciekawy dodatek, która pogłębia doznania płynące z użytku. Nowoczesny panel Samsung SVA zapewnia kąty widzenia 178° w poziomie i 178° w pionie. Współczynnik kontrastu ustalono zaś na 3000: 1. Nieco matowa powierzchnia ekranu jest stosunkowo gładka. Zastosowano bezbarwne podświetlenie diodami LED Quantum Dot z typową jasnością 300 nitów. Powoduje to rozszerzenie zakresu kolorów w celu pełnego pokrycia sRGB przy nieco większej rozciągłości, dla wyższych poziomów nasycenia.

C27H711 i C32H711 będą mieć ciekawą stylistykę i zakrzywiony ekran. Całość dopełnia rozdzielczość WQHD, wsparcie dla AMD Freesync i 8-bitowa paleta kolorów. Nie zabrakło też funkcji dbających o nasze oczy.

Odświeżanie tych modeli wynosi 160 Hz. Ponadto urządzenia wspierają AMD FreeSync i są obsługiwane również nieco wyższe częstotliwości odświeżania (~ 72 Hz). Producent podaje, że czas reakcji GtG wynosi 4ms, (należy pamiętać, że rzeczywisty czas reakcji może być dłuższy, trzeba w tym aspekcie podchodzić z dystansem do paneli VA). Monitory będą również zawierać ustawienia "Low Blue Light" (LBL), z których jeden został nazwany trybem "Oszczędzania Oczu" (Eye Saver Mode). Ma to zmaksymalizować komfort oglądania względem tradycyjnego ustawienia LBL. Ściemnia on obraz i sprawia, że staje się on cieplejszy, znacznie też zmniejsza kontrast, aby zminimalizować konieczność dostosowania się oka do różnych poziomów światła. Istnieje bardziej tradycyjna alternatywa, która zmniejsza emisję w kanale niebieskim, zwana "Warm2" i jest powszechna dla wielu modeli Samsunga. Monitory wyposażone są w podstawki umożliwiające organizację kabla. Podobnie wygląda to w modelu CF791, który zawiera również uchwyt VESA do montażu alternatywnego. Porty obejmują: wejście DC, miniDisplayPort 1.2a (obsługuje Adaptive-Sync, a tym samym AMD FreeSync) i HDMI 1.4 (możliwe 1.4a z Adaptive-Sync). Monitory powinny zostać wydane niebawem. 27-calowy model ma kosztować około 450 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe monitory od Samsunga - C27H711 i C32H711

 0