Nowa wersja PlayStation 5 osiąga wyższe temperatury od oryginalnego modelu

Nowa wersja PlayStation 5 osiąga wyższe temperatury od oryginalnego modelu

Sony opracowało nową wersję PlayStation 5, która jest lżejsza od oryginału o około 300 g. Nową rewizję z oznaczeniem CFI-1116 postanowił przetestować youtuber Austin Evans i z jego analizy wynika, że konsola ma mieć problemy z układem chłodzenia.

Jeśli chodzi o inne aspekty, to oprócz wagi zmianie uległ wygląd śrubki, która w teorii nie jest niczym szczególnie interesującym, lecz modyfikacja ułatwi odkręcanie podstawki sprzętu. Kolejna nowość to przytoczony już układ chłodzenia wyposażony w gorszej jakości radiator. Co ważne jest on zauważalnie mniejszy względem swojego odpowiednika z głównego wydania PS5 i niestety objawia się wyższymi temperaturami pod obciążeniem. Osiąga on wynik 55°C, podczas gdy wcześniejszy miał w takich momentach około 52°C (pomiary wykonano w pomieszczeniu z temperaturą 24°C). Nie wiemy, dlaczego podjęto decyzję o zastosowaniu tego radiatora, aczkolwiek wpływ na to zapewne mają cięcia kosztów produkcji.

Nowa wersja PlayStation 5 grzeje się bardziej od wcześniejszego modelu.

Jest jednak plus nowej rewizji, mianowicie generowany hałas dzięki lepiej zaprojektowanemu wentylatorowi jest mniejszy niż w poprzednim modelu PlayStation 5. Oprócz tego zmodyfikowano także kartę do łączności bezprzewodowej czy dokonano pewnych zmian na płytce PCB przy slocie dodatkowego dysku SSD M.2. Nie brak głosów, że nowe chłodzenie może być wydajniejsze, zaś wysokie temperatury są efektem lepszego odprowadzania ciepła pod obciążeniem. Cóż największe obawy dotyczą oczywiście tego jak konsola wraz z biegiem czasu poradzi sobie z chłodzeniem i czy zmiana nie wpłynie na ten aspekt niekorzystnie.

Nowa wersja PlayStation 5 osiąga wyższe temperatury od oryginalnego modelu

PlayStation 5 po blisko roku od premiery wreszcie przynosi Sony zyski. Urządzenie w wersji standardowej zaczęło zarabiać po 8 miesiącach od debiutu, jednak to nadal wciąż długo, ponieważ PS4 potrzebowało pół roku. Do kwietnia 2021 roku PlayStation 5 sprzedało już 7,8 miliona konsol, zaś na początku sierpnia liczba ta wyniosła 10 mln. Przedsiębiorstwo zamierza sprzedać do 22,6 miliona egzemplarzy "piątki" do końca bieżącego roku podatkowego.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa wersja PlayStation 5 osiąga wyższe temperatury od oryginalnego modelu

 0