Nowe PlayStation Plus i Games with Gold - co proponuje Sony oraz Microsoft?

Nowe PlayStation Plus i Games with Gold - co proponuje Sony oraz Microsoft?

Sony ujawniło listę gier wchodzących w skład październikowej oferty PlayStation Plus. Niestety tytuły nie pokrywają się z pierwotnym przeciekiem, zgodnie z którym mieliśmy otrzymać takie gry jak Diablo 3 oraz Nioh. Widać jednak, że po dość bogatym okresie, kiedy abonenci PS Plus dostali m.in. Heavy Rain czy Mafię 3 przyszedł czas na drobną posuchę i zwolnienie tempa. Przechodząc do rzeczy — użytkownicy subskrypcji dostaną w nadchodzącym miesiącu np. Friday the 13th: The Game (PS4), Laser League (PS4), Master Reboot (PS3) i The Bridge (PS3, Cross Buy z PS4 i PS Vita). Jak więc doskonale widzimy jakość gier nie powala na kolana, aczkolwiek pierwsza gra jest jak najbardziej grywalna i posiada bazę aktywnych użytkowników.

Użytkownicy PS Plus w październiku otrzymają m.in. grę Friday the 13th: The Game.

Niestety w przypadku kolejnych produktów jest już nieco gorzej. Master Reboot to kilkuletnia przygodówka logiczna z elementami horroru, z kolei The Bridge stanowi połączenie gry logicznej z platformówką gdzie akcja rozgrywa się w czarno-białym świecie. Bez wątpienia wszystkie tytuły oprócz Piątku 13-go nie są znane szerszej publiczności i raczej nie zebrały najwyższych ocen. Szczęśliwie dla Sony, Microsoft (co jest już chyba smutną tradycją) proponuje produkcje na zbliżonym poziomie jakościowym. Abonenci usługi Games with Gold dostaną więc np. Hitmana: Blood Money (Xbox 360 i XOne), Ms Splosion Man (Xbox 360 i XOne), Overcooked (XOne) i Victor Vran (XOne). Oprócz bardzo dobrego Hitmana reszta gier to raczej niszowe produkcje, aczkolwiek nie znaczy, iż są one słabe. Overcooked jest wręcz stworzony do kanapowego grania ze znajomymi, a Victor Vran powinien trafić w gusta fanów hack'n'slash.

By dodać darmowe gry do swojej biblioteki należy posiadać aktywny abonament PlayStation Plus lub Xbox Live Gold. Ceny uzależnione są od okresu, na jaki wykupujemy subskrypcję. W przypadku PS Plus najtańsza opcja na miesiąc kosztuje 33 złote, za trzy miesiące musimy zapłacić 100 złotych, a 12 miesięcy to koszt 240 zł. Natomiast Xbox Live Gold to wydatek rzędu 29-249 złotych. Pamiętajmy, iż są to oficjalne wartości, najpewniej w wielu sklepach internetowych czy platformach aukcyjnych znajdziemy tańsze oferty. Natomiast jeśli chodzi o najnowszą propozycję Microsoftu i Sony skierowaną do fanów gier widać, że akumulatory zostały wyczerpane. Teraz pozostaje czekać na świąteczną propozycję, która może okazać się wyśmienitym prezentem pod choinkę.

Lista gier PS Plus (dostępne od 2 października 2018):

  • Friday the 13th: The Game, PS4
  • Laser League, PS4
  • Master Reboot, PS3
  • The Bridge, PS3 (Cross Buy z PS4 i PS Vita)
  • Rocketbirds 2: Evolution, PS Vita (Cross Buy z PS4)
  • 2064 Read Only Memories, PS Vita (Cross Buy z PS4)

Lista gier Xbox with Gold (październik 2018):

  • Overcooked - od 1 do 31 października (XONE),
  • Victor Vran – od 16 października do 15 listopada (XONE),
  • Ms Splosion Man – od 1 do 15 października (X360 i XONE),
  • Hitman: Blood Money – od 16 do 31 października (X360 i XONE)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe PlayStation Plus i Games with Gold - co proponuje Sony oraz Microsoft?

 0