Nowe plotki na temat cen karty GeForce RTX 3090 sugerują niebotyczne kwoty

Nowe plotki na temat cen karty GeForce RTX 3090 sugerują niebotyczne kwoty

W ostatnim czasie nie brakowało przecieków na temat specyfikacji czy wydajności nadchodzących kart graficznych NVIDII z rodziny Ampere, wręcz przeciwnie, bo praktycznie zalewani jesteśmy doniesieniami w tym temacie i to do tego stopnia, że trudno oddzielić tu prawdziwe informacje od zwykłych plotek. Relatywnie cicho jest jednak w temacie cen nowych grafik Zielonych, ale właśnie uległo to zmianie, bo na chińskim forum ChipHel wyciekła domniemana cena za flagowy model NVIDII z GPU Ampere, czyli GeForce RTX 3090. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, warto podkreślić, że na chwilę obecną to zwykła plotka, której nie da się w żaden sposób zweryfikować i lepiej podchodzić do niej z dużym dystansem. Ba, mamy nawet nadzieję, że ta się nie potwierdzi, ponieważ nie napawa ona zbytnim optymizmem w kwestii cen nowych GeForce’ów.

Na chińskim forum ChipHel wyciekły właśnie domniemane ceny flagowych modeli NVIDII z GPU Ampere, czyli GeForce RTX 3090.

Użytkownik forum ChipHel zamieścił na nim screenshot z wewnętrznego konta, który przedstawiać ma szczegóły, w tym i ceny autorskich wersji kart graficznych GeForce RTX 3090 od firmy COLORFUL. Wynika z nich, że marka szykuje dwa takie modele  - Vulcan chłodzony powietrzem i Neptune z hybrydowym chłodzeniem wodnym. Z posta wynika, że wariant Vulkan X OC wyceniony ma być w Chinach na 13999 CNY, a Neptune na 12999 CNY. Kwoty te obowiązywać magą przy sprzedaży offline, ponieważ sklep JD zamieścić miał w swojej ofercie kartę Neptune za 14999 CNY (ok. 8000 zł) i Vulkan za 15999 CNY (ok. 8550 zł). Co ciekawe, wariant chłodzony powietrzem jest droższy. Jeśli kwoty te rzeczywiście będą tak wysokie, kiedy karty Ampere trafią do sklepów, to oznaczać będzie, że NVIDIA z RTX 3090 ustanowić może kolejny, jeszcze wyższy segment cenowy dla swoich produktów, a ich flagowiec będzie bardzo niszowym produktem. Z drugiej strony topowe modele nigdy nie charakteryzowały się największą opłacalnością, ale entuzjaści są w stanie zapłacić naprawdę dużo za każdy procent dodatkowej wydajności. To właśnie do nich skierowany będzie ten model.

Warto mieć jednak na uwadze, że mówimy tu o autorskich high-endowych konstrukcjach, więc warianty referencyjne lub z mniej zaawansowanym chłodzeniem powinny być jednak tańsze. Z informacji umieszczonych na chińskim forum wynika także, że model Vulkan charakteryzuje się znacznie poprawionym odprowadzaniem ciepła, a częstotliwość taktowania jego GPU ma być najwyższa w ramach całej serii RTX 3000. Poza tym, karta ta wspierać ma także efekty świetle w dwóch kierunkach i posiada 5V interfejs, co oznacza, że płyta główna może zsynchronizować jej podświetlenie. Biorąc pod uwagę domniemaną cenę RTX 3090, spodziewać można się, że karta ta zastąpi na rynku TITANa, który tym samym może odejść na emeryturę. Oznacza to, że nie należy traktować tego modelu jako typowego gamingowego produktu, tylko coś na pograniczu karty dla graczy i profesjonalistów.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe plotki na temat cen karty GeForce RTX 3090 sugerują niebotyczne kwoty

 0