Nowe procesory marki Intel już 30 maja

Nowe procesory marki Intel już 30 maja

Najnowsze procesory marki Intel, układy Kaby Lake-X oraz Skylake-X, zostaną pokazane światu już 30 maja, podczas tajwańskich targów Computex (30 maja - 3 czerwca). Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze BenchLife, serwisu słynącego z ujawniania ważnych informacji przed ich oficjalnym ogłoszeniem.

Na platformę Basin Falls, bo o niej tu mowa, mają składać się układy Kaby Lake-X oraz Skylake-X. Oba typy procesorów trafią na podstawkę LGA 2066 i otrzymają dedykowany chipset X299. Według aktualnie dostępnych informacji, Kaby Lake-X mają zaoferować specyfikację zbliżoną do aktualnych modeli Kaby Lake-S na LGA 1151, czyli do 4 rdzeni i 8 wątków, 16 linii PCIe, a także kontroler pamięci w systemie Dual Channel. Z kolei o Skylake-X mówi się w kontekście prawowitych następców dla aktualnej serii HEDT - nawet 12 rdzeni i 24 wątki, 44 linie PCIe czy wreszcie pamięć Quad Channel. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Niebiescy po raz pierwszy w historii pragną ponoć wydać procesor z linii Core i5 dla topowego socketu. Będzie to model oznaczony symbolem Core i5-7640K o taktowaniu 4 GHz, wyposażony w kontroler pamięci DDR4-2667, 6 MB L3 i cechujący się TDP 112 W.

Najnowsze procesory Intela, znane jako Kaby Lake-X oraz Skylake-X, zobaczymy już 30 maja na tajwańskich targach Computex.

Spekuluje się, że nowości zostaną przedstawione na specjalnej konferencji prowadzonej przez starszego wiceprezesa Intela, Navina Shanoy. Jakie to ma znaczenie, zapytacie? Cóż, konferencja prowadzona przez właśnie tego pana znajduje się w oficjalnej agendzie Computex 2017. Warto zauważyć, że zdaniem autorów przecieku całe wydarzenie odbędzie się z niespełna miesięcznym wyprzedzeniem względem premiery sprzedażowej, która to nastąpi dopiero 26 czerwca. W chwili obecnej, poza wspomnianym Core i5-7640K i bliskim mu Core i7-7740K, nie wiadomo dokładnie, jakie konstrukcje planuje Intel. Pewnym jest jednak fakt, że przynajmniej pewna część nowych układów rywalizować będzie z tzw. AMD Ryzen HEDT, wielordzeniowymi procesorami Czerwonych dla socketów X390 oraz X399, planowanymi również na ten rok.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe procesory marki Intel już 30 maja

 0