Nowe przecieki na temat OnePlus 7, w tym wersji Pro i 5G

Nowe przecieki na temat OnePlus 7, w tym wersji Pro i 5G

Jeśli wstrzymujecie się z zakupem nowego smartfona z górnej półki, wyczekując premiery tegorocznej edycji zabójcy flagowców od OnePlus, to mamy dla Was dobre wieści, ponieważ wszystko wskazuje na to, że na OnePlus 7 nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać. Z najnowszych przecieków, potwierdzonych przez kilka niezależnych i wiarygodnych źródeł (w tym @OnLeaks czy Ishana Agarwalę) wynika bowiem, że smartfon zadebiutuje za niecały miesiąc, ponieważ jego globalna premiera ustalona została na 14 maja. Co ciekawe, tym razem chiński producent podobno nie zamierza ograniczać się do jednego wariantu swojego nowego produktu i otrzymać mamy trzy różne wersje tego sprzętu: standardowe OnePlus 7, OnePlus 7 Pro oraz OnePlus 7 Pro 5G, które jak sama nazwa wskazuje otrzyma także modem wspierający nową łączność komórkową, która powoli powinna zaczynać podbijać rynek (choć w naszym kraju zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na uruchomienie sieci 5G).

Tym razem otrzymać mamy trzy różne wersje tego sprzętu: standardowe OnePlus 7, OnePlus 7 Pro oraz OnePlus 7 Pro 5G.

Nowe przecieki na temat OnePlus 7, w tym wersji Pro i 5G

W sieci ukazały się już nawet renderowane grafiki ukazujące standardową edycję oraz wersję Pro smartfona. I tak, „zwykłego” OnePlus 7 trudno odróżnić od jego poprzednika, czyli OnePlus 6T. Ten model oferować ma 6,4-calowy wyświetlacz z charakterystycznym wcięciem w górnej części ekranu, przypominającym kroplę wody i „bródką”, czyli nieco grubszą dolną ramką. Praktycznie jedyną różnicą jest tu większy grill głośnika do rozmów, co sugerować może zastosowanie zestawu stereo. Poza tym smartfon wyposażony ma być w podwójny aparat tylny, gdzie główny sensor oferować ma rozdzielczość 48 MP (zapewne jest to Sony IMX586). Za wydajność odpowiadać powinien procesor Snapdragon 855 wspomagany co najmniej przez 8 GB pamięci RAM, choć w topowym wariancie spodziewać można się nawet do 12 GB. Pojemność baterii wynosić ma natomiast 4150 mAh.

Nowe przecieki na temat OnePlus 7, w tym wersji Pro i 5G

Jeśli zaś chodzi o wariant OnePlus 7 Pro to jego specyfikacja będzie zbliżona, ale tutaj otrzymać mamy nieco większy wyświetlacz, ponieważ 6,64-calowy panel AMOLED pozbawiony wcięcia. Brak notcha możliwy był dzięki zastosowaniu wysuwanego modułu aparatu przedniego, co jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, szczególnie wśród chińskich producentów. Poza tym, model Pro otrzyma potrójny aparat tylny, gdzie 48 MP jednostce głównej towarzyszyć mają teleobiektyw (pozwala na optyczny zoom) oraz szerokokątny aparat. Wariant 5G bazować ma właśnie na OnePlus 7 Pro i zapewne jego specyfikacja będzie identyczna, poza wsparciem dla łączności 5G. Choć niewykluczone, że OnePlus zdecyduje się na podobne rozwiązanie jak Samsung, gdzie Galaxy S10 5G oferuje nieco lepszą specyfikację od pozostałych wersji flagowca Koreańczyków. Na chwilę obecną jest to jednak mało prawdopodobny scenariusz.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe przecieki na temat OnePlus 7, w tym wersji Pro i 5G

 0