Nowe przecieki na temat potencjału OC CPU Ryzen 3000

Nowe przecieki na temat potencjału OC CPU Ryzen 3000

Zapowiedziane w tym tygodniu przez AMD procesory Ryzen 3000 wzbudzają wiele emocji i nie bez przyczyny, ponieważ zapowiadają się naprawdę bardzo obiecująco. Niemniej jednak z ich oceną lepiej wstrzymać się do pierwszych testów tych CPU, a jedną z niewiadomych pozostaje ich potencjał OC. Najnowsze przecieki z równych źródeł sugerują jednak, że nowe Ryzeny będą się bardzo dobrze kręcić, pozwalając nam uzyskać wysokie taktowania bez sięgania po ekstremalne środki chłodzenia. Swoimi informacjami w tym temacie postanowił podzielić się z nami m.in. jeden użytkowników forum Chiphell, niejaki One Month, który wcześniej dostarczył szczegółów odnośnie APU Ryzen 3000. I tak, dowiadujemy się, że możliwe będzie uzyskanie 5,0 GHz na nowych Ryzenach, aczkolwiek stanowić ma to wyzwanie i wymagać wysokich napięć.

Z przecieków wynika, że możliwe będzie uzyskanie 5,0 GHz na nowych Ryzenach, aczkolwiek stanowić ma to wyzwanie i wymagać wysokich napięć.

Co więcej, podobno częstotliwość taktowania 4,4 GHz na nowym Ryzenie (niestety nie pada tu konkretny model) pozwolić ma na pobicie flagowca Intela, czyli Core i9-9900K, pracującego z prędkością 5 GHz, co nie powinno stanowić większego problemu, o ile w nasze ręce trafi dobrej jakości chip. Entuzjastów powinno ucieszyć także, że przy napięciu 1,35 V wykręcić można nawet 4,5 GHz na wszystkich rdzeniach. Jak na razie traktować trzeba te informacje jak zwykle plotki, ale AMD potwierdziło, że wkrótce podzieli się z nami nowymi szczegółami na temat Ryzenów 3000, w tym odnośnie ich wydajności i możliwości podkręcania. Specjalna prezentacja (Next Horizon Gaming) planowana jest na 10 czerwca w ramach targów E3 2019 i spodziewać mamy się na niej demonstracji możliwości nowych CPU Czerwonych (nie zabraknie zapewne także kart graficznych Radeon 5700 z GPU Navi).  

CPU AMD Ryzen 3000 oficjalnie. Do 12 rdzeni za 499 USD

Z kolei 12-rdzeniowy Ryzen 3900X pojawił się ostatnio w bazie danych AIDA64, gdzie jego bazowe taktowanie wynosiło 4,6 GHz na wszystkich rdzeniach, a odnotowana prędkość pamięci to 4000 MHz (timingi CL18).Pokazuje to, że AMD dokonało dużego postępu w zakresie IMC. To jednak nie koniec plotek, BitsAndChips pochwaliło się, że według ich źródeł czerwona ekipa szykować może na przyszły rok specjalny rocznicowy model Ryzena 3000, który fabrycznie osiągać będzie 5,0 GHz. Ten uczcić ma 20. urodziny Athlona, który jako pierwszy przekroczył granicę 1 GHz. Nie znamy liczby rdzeni tego CPU, ale spodziewać można się, że będą to wyselekcjonowane układy (binning) w limitowanej wersji. Wyższe TDP także jest tu możliwe. Warto przypomnieć, że Intel, czyli główny konkurent AMD, oferuje specjalne edycje swoich procesorów drugi rok z rzędu (Core i7-8086K i Core i9-9900KS).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe przecieki na temat potencjału OC CPU Ryzen 3000

 0