Nowe przecieki na temat Radeona RX 6700 XT. Nowy król średniej półki?

Nowe przecieki na temat Radeona RX 6700 XT. Nowy król średniej półki?

AMD zgodnie z tradycją, prezentując swoją nową generację kart graficznych (RDNA 2), skoncentrowało się w pierwszej kolejności na modelach z wyższej półki, czyli Radeon RX 6900 XT, Radeon RX 6800 XT i Radeon RX 6800. Jak jednak powszechnie wiadomo, najpopularniejsze wśród graczy są karty ze średniej półki, które przeważnie oferują lepszy stosunek ceny do wydajności. Jeśli zaś wierzyć najnowszym przeciekom, Czerwoni mają szansę podbić serca graczy swoimi tańszymi grafikami, które powalczą z GeForcem RTX 3060 Ti i GeForcem RTX 3060. Plotki na temat Radeona RX 6700 XT sugerują bowiem, że NVIDIA ma powody do obaw, przynajmniej jeśli wierzyć informacjom przekazywanym przez youtubowy kanał Moore's Law Is Dead (ten kilkakrotnie potwierdzał, że jest solidnym źródłem). 

Plotki na temat Radeona RX 6700 XT sugerują , że NVIDIA ma powody do obaw, gdyż produkt AMD może podbić najpopularniejszy segment kart graficznych. 

Trzeba przyznać, że prezentacji Radeona RX 6700 XT (wraz z wariantem Radeon RX 6700) spodziewaliśmy się już na konferencji AMD podczas CES 2021, ale tak się nie stało, ale raczej nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać na premierę tej karty graficznej. Teraz zaś Moore's Law Is Dead twierdzi, że Czerwoni zdominują segment modeli ze średniej półki za sprawą Radeon RX 6700 XT, o ile oczywiście będą w stanie dostarczyć na rynek wystarczająco dużo GPU. Jest to bardzo istotne zastrzeżenie, gdyż właśnie dostępność miała być przyczyną odwołania prezentacji tego modelu na targach CES. Radeon RX 6700 XT wyposażony ma być w układ graficzny Navi 22 z 40 jednostkami obliczeniowymi (CU). Częstotliwość taktowania rdzenia wynosić ma tu 2,35-2,5GHz, a na pokładzie znajdziemy także 12 GB pamięci GDDR6 (16 Gb/s) obsługiwane przez 192-bitową szynę. Karta posiadać ma również 96 MB pamięci Infinity Cache.

Sucha specyfikacja to jedno, ale co z wydajnością? Według Moore's Law Is Dead, które powołuje się na swoje źródła, Radeon RX 6700 XT powinien przynajmniej radzić sobie równie dobrze co GeForce RTX 3060 Ti, o ile nie lepiej. Jeśli informacje te się potwierdzą, to oznacza, że karta bez problemu pokona bazowego GeForce’a RTX 3060. Na korzyść produktu AMD przemawiać ma także fakt, że ich partnerzy korzystać mają w swoich modelach z systemów chłodzenia na poziomie kart GeForce RTX 3070, co powinno pozwolić uzyskiwać wysokie częstotliwości odświeżania. Co więcej, uzyski z produkcji GPU podobno są świetne, co daje szansę na to, że w końcu podaż sprosta z popytowi. Jeśli zaś chodzi o cenę, to spodziewać mamy się kwoty na poziomie GeForce’a RTX 3060 Ti. Radeon RX 6700 XT może okazać się więc bardzo popularnym wyborem wśród graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe przecieki na temat Radeona RX 6700 XT. Nowy król średniej półki?

 0