Nowe przecieki sugerują, że seria Ryzen 9000X3D może zadebiutować znacznie szybciej niż sądziliśmy

Nowe przecieki sugerują, że seria Ryzen 9000X3D może zadebiutować znacznie szybciej niż sądziliśmy

Jak podaje Club386, procesory Ryzen 9000X3D mogą zadebiutować znacznie wcześniej, niż dotychczas sądziliśmy. 

AMD zapowiedziało premierę swojej serii Ryzen 9000 na lipiec, więc spodziewaliśmy się, że na warianty X3D procesorów Zen 5 przyjdzie nam poczekać przynajmniej do początku przyszłego roku. Jednak Club386, powołując się na wysoce wiarygodne źródło, podaje, że seria Ryzen 9000X3D może mieć premierę już we wrześniu. To sugerowałoby jedynie dwumiesięczną przerwę między wariantami standardowymi i X3D.

Club386, powołując się na wysoce wiarygodne źródło, podaje, że seria Ryzen 9000X3D może mieć premierę już we wrześniu.

„Nasze źródło na targach Computex powiedziało nam, że AMD planuje wypuścić procesory 9000X3D we wrześniu. Odpowiada to rozłożonemu w czasie wypuszczaniu płyt głównych X870E, które według naszych przewidywań pojawią się w tym samym miesiącu. Nie wiemy dokładnie, które procesory pojawią się jako pierwsze, ale wnioski z przeszłości sugerują, że prawdopodobnie zacznie się od Ryzena 9 9950X3D i Ryzena 9 9900X3D. W słowach naszego źródła krył się pewien poziom pewności i jest ono na tyle godne zaufania, że ​​można mu ufać. To powiedziawszy, wiedząc, jak niepewne potrafią być harmonogramy premier AMD, sugeruje, aby podejść do tego z przymrużeniem oka. Nic nie jest potwierdzone, dopóki nie będziesz mieć próbki w dłoni, ponieważ daty mogą łatwo ulec zmianie” - napisał Damien Mason z Club386

Trzeba też zakładać, że mogło dojść do pomylenia terminów „premiera” z „wydaniem”. Jeśli AMD zaprezentuje nową serię X3D we wrześniu, faktyczna dostępność może nastąpić kilka tygodni później, co byłoby bardziej realistyczne. Jednak Club386 wyraźnie wspomina o „wypuszczeniu”. Jeśli się to potwierdzi, w co jednak wątpimy, byłaby to spora niespodzianka. 

Samo AMD nie określiło, kiedy pojawią się nowe modele X3D, ale firma sugeruje zmiany w nowej serii X3D, w tym możliwe różnice w rozmiarze 3D V-Cache. Firma nie ma powodu, aby tak szybko wypuścić te CPU, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nadchodząca seria procesorów Intel Core Ultra 200 „Arrow Lake-S” zostanie oficjalnie zaprezentowana w czwartym kwartale. Potencjalna aktualizacja X3D może pozwolić AMD szybko odzyskać czołowe miejsca w testach po wydaniu nowych CPU Intela, jeśli Arrow Lake okaże się godnym rywalem serii Ryzen 9000.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe przecieki sugerują, że seria Ryzen 9000X3D może zadebiutować znacznie szybciej niż sądziliśmy

 0