Nowe sterowniki AMD przyniosą menu OSD z funkcją monitorowania wydajności

Nowe sterowniki AMD przyniosą menu OSD z funkcją monitorowania wydajności

AMD praktycznie co roku w grudniu wypuszcza na rynek dużą aktualizację sterowników graficznych, która przynosi sporo nowości dla użytkowników Radeonów. Jak wynika z najnowszych przecieków spodziewany w przyszłym miesiącu driver nazywać będzie się Software Crimson ReLive Redux.

W ubiegłym roku Czerwoni wydali sterownik o nazwie Crimson Relive, który dostarczył kilka naprawdę ciekawych funkcji dla graczy, w tym Relive umożliwiające nagrywanie rozgrywki. Nowe oprogramowanie najprawdopodobniej zapewni nakładkę OSD, czyli menu wyświetlane na ekranie monitora, które rejestrować będzie istotne z punktu gracza parametry. Do sieci wyciekły już dwa screenshoty prezentujące tę funkcjonalność, a jako że AMD lubi podkręcać atmosferę stopniowo, publikując różnego rodzaju informacje oraz wypuszczając kontrolowane przecieki, spodziewać możemy się w najbliższych tygodniach więcej tego typu doniesień. Poniższe grafiki pojawiły się na Twitterze Blaze #RXVega, który od dawna należy do zagorzałych fanów i promotorów czerwonego zespołu.

Naekranowe menu z funkcją monitorowania wydajności, to coś o co fani AMD prosili od dłuższego czasu

Wracając jednak do Crimson Relive Redux, to nowe narzędzia umożliwią graczom wyświetlanie i rejestrowanie sporej ilości danych, w tym liczby kl./s, obciążenia GPU, częstotliwości taktowania GPU oraz jego temperatury, poboru energii przez kartę graficzną, prędkości obrotowej wentylatorów GPU, wykorzystaniu VRAM i prędkości taktowania tych pamięci, obciążenia CPU i jego prędkości taktowania oraz  systemowego wykorzystania pamięci RAM. Tego typu OSD to element, o który fani AMD prosili od dłuższego czasu, dobrze więc, że firma wsłuchuje się w te głosy, a zapewne to nie jedyna duża nowość jaką przyniesie Crimson Relive. Nowy sterownik powinien zadebiutować w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia, więc nie powinniśmy już zbyt długo na niego czekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe sterowniki AMD przyniosą menu OSD z funkcją monitorowania wydajności

 0