Nowe sterowniki GeForce powodują pętlę restartów systemu

Nowe sterowniki GeForce powodują pętlę restartów systemu

Wypuszczone wczoraj przez NVIDIĘ sterowniki GeForce 397.31 WHQL wprowadzały optymalizacje dla nowych gier, ale i szereg nowych, wyczekiwanych funkcji. Okazuje się jednak, że wielu graczy zgłasza duże problemy ze swoimi PC po ich zainstalowaniu.

Sterowniki te były nie tylko istotne ze względu na optymalizacje dla gier BattleTech i Frostpunk, ale także na wprowadzenie technologii śledzenia promieni RTX dla deweloperów oraz wsparcia dla API Vulkan 1.1. Jednak po ich wypuszczeniu przez zieloną ekipę na oficjalnym forum firmy szybko zaczęły pojawiać się wpisy użytkowników kart graficznych GeForce GTX 1060 o niemożności dokończenia instalacji driverów GeForce 397.31 WHQL. Osoby te otrzymywały komunikat o potrzebie zrestartowania systemu, ale po wykonaniu resetu komunikat ten pojawiał się ponownie, co w konsekwencji prowadziło do niekończącej się pętli restartów. Problem jest więc poważny, ponieważ uniemożliwia normalnie korzystanie z komputera.

Problem zdaje się dotyczyć modeli GTX 1060, ale do pojawienia się poprawki lepiej wstrzymać się z instalowaniem tych sterowników niezależnie od posiadanej karty

NVIDIA już bada tę sprawę i na chwilę obecną użytkownikom GeForce'ów GTX 1060  zaleca się nieinstalowanie sterowników lub, jeśli już tego dokonali, powrót do poprzedniej wersji jako tymczasowe rozwiązanie. W tym celu musimy uruchomić komputer w bezpiecznym trybie, włączyć  aplikację  Display Driver Uninstaller (DDU), całkowicie odinstalować wadliwe sterowniki, a następnie wgrać te oznaczone numerem 391.35. Nie wiemy jeszcze jak duży zasięg ma ten problem, choć statystyki Steam pokazują, że GTX 1060 to popularny wybór wśród graczy. Poza tym na forum NVIDII pojawiają się też komentarze, że powrót do poprzednich sterowników nie zawsze pomaga, a przynajmniej jedna osoba zdaje się mieć podobne problemy w przypadku karty graficznej EVGA GeForce GTX 1080 FTW. Do momentu wypuszczenia poprawki lepiej więc wstrzymać się z instalowaniem GeForce 397.31 WHQL, niezależnie od posiadanego modelu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe sterowniki GeForce powodują pętlę restartów systemu

 0