Nowe tekstury Fallout 4 w wysokiej rozdzielczości zajmują aż 58 GB

Nowe tekstury Fallout 4 w wysokiej rozdzielczości zajmują aż 58 GB

Bethesda udostępniła za darmo paczkę wysokiej jakości tekstur do Fallout 4. Można ją pobrać ze Steama. Trzeba jednak przygotować się na to, że zajmuje ona aż 58 GB przestrzeni dyskowej.

Bethesda udostępniła nowa paczkę tekstur do gry Fallout 4. Tekstury są w wysokiej jakości o rozdzielczości, co ma poprawić grafikę w postapokaliptycznym świecie. Zanim jednak udacie się na Steama, aby pobrać paczkę, warto wiedzieć o kilku rzeczach.

Po pierwsza, paczka tekstur w wysokiej rozdzielczości zajmuje aż 58 GB. Sama gra to kolejne 35 GB (po aktualizacjach), co w sumie daje aż 93 GB miejsca na dysku na samego Fallouta 4 z nowymi teksturami. Poza tym Bethesda, w rekomendowanych wymaganiach sprzętowych, wymienia procesor Core i7-5820HK, 8 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1080. Użytkownicy, którzy zdążyli już pobrać paczkę, twierdzą, że aż tak duża moc nie jest potrzebna, ale i tak trzeba mieć całkiem niezły komputer.

Warto też uprzedzić, że nie ma sensu pobieranie tekstur w wysokiej rozdzielczości jeśli dysponujemy monitorem Full HD. Gra będzie wymagać więcej mocy obliczeniowej, zajmie mnóstwo miejsca na dysku, a w praktyce nie dostrzeżemy żadnej różnicy. Efekty da się zauważyć dopiero przy rozdzielczości 2560 x 1440 pikeli, a najwięcej skorzystają posiadacze ekranów 4K. Oznacza to, że paczka tekstur w wysokiej rozdzielczości do Fallout 4 jest dostępna dla bardzo wąskiego grona graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe tekstury Fallout 4 w wysokiej rozdzielczości zajmują aż 58 GB

 0