Nowe wideo pokazuje błyskawiczne ładowanie gier na PlayStation 5

Nowe wideo pokazuje błyskawiczne ładowanie gier na PlayStation 5

W przyszłym miesiącu na światowych rynkach zadebiutują konsole nowej generacji - PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. W obu przypadkach ich twórcy postawili na szybkie dyski SSD, które w końcu zastąpiły wysłużone i powolne napędy HDD. Zarówno Sony, jak i Microsoft obiecują, że przełoży się na to na wiele pozytywów od szybszego ładowania gier lub wręcz braku ekranów ładowania po możliwość tworzenia większych i bardziej rozbudowanych światów, które nie będą zapychały dysków talerzowych. Widzieliśmy już kilka tego przykładów, ale na YouTubie właśnie pojawił się nowy materiał, który pokazuje, jak szybko na PS5 ładuje się między innymi Devil May Cry 5 Special Edition. Jest to o tyle ciekawe, że daje możliwość porównania do PlayStation 4.

Na YouTubie pojawiło się wideo, które pokazuje, jak szybko na PlayStation 5 ładuje się gra Devil May Cry 5 Special Edition.

Devil May Cry 5 Special Edition

Devil May Cry 5 Special Edition uruchomione na PlayStation 5 ładuje się w około 4 sekundy. Dla porównania, na uruchomienie tego samego poziomu na PlayStation 4 Slim, PlayStation 4 Pro oraz PC (na dysku HDD) trzeba poczekać około 20 sekund. To pokazuje, jak wielką różnicę stanowią dyski SSD na konsolach nowej generacji. Tym bardziej w przypadku PlayStation 5, gdzie magazyn danych jest nawet dwukrotnie wydajniejszy niż ten w Xbox Series X/S. W końcu Sony zdecydowało się na dysk o prędkości do 9 GB/s (w przypadku kompresji), a Microsoft wybrał napęd do 4,8 GB/s (również przy kompresji danych). Zatem pod tym względem różnica między konkurencyjnymi konsolami jest naprawdę duża. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że Microsoft nadrabia większą wydajnością. Ładowanie gry możecie zaobserwować mniej więcej w 21 minucie i 40 sekundzie poniższego wideo:

Devil May Cry 5 Special Edition zadebiutuje na PlayStation 5 i Xbox Series X/S już w przyszłym miesiącu. Gracze na konsolach nowej generacji dostaną dostęp do nowej zawartości, w tym nowego bohatera Vergila oraz trybu Dark Knight. Oprócz tego tytuł otrzymał wsparcie dla nowych rozwiązań, jak chociażby adaptacyjne triggery w kontrolerze Sony DualSense czy też Ray Tracing, czyli techniki śledzenia promieni. W obu przypadkach gra dostępna będzie w dniu premiery konsoli na danym rynku, czyli 10 listopada na Xbox Series X/S na całym świecie, 12 listopada na PlayStation 5 w Stanach Zjednoczonych oraz 19 listopada na PlayStation 5 w pozostałych krajach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe wideo pokazuje błyskawiczne ładowanie gier na PlayStation 5

 0