Nowe zagrożenie na PS4 - niektóre wiadomości powodują zawieszenie konsoli

Nowe zagrożenie na PS4 - niektóre wiadomości powodują zawieszenie konsoli

Posiadacze PlayStation 4 odkryli dość poważny błąd, który może prowadzić nawet do zawieszenia konsoli. Na Reddicie i w mediach społecznościowych pojawiły się niepokojące wpisy jakoby specjalny ciąg znaków wysyłany w ramach wiadomości do użytkowników PlayStation 4 przyczyniał się do wspomnianego zawieszenia urządzenia oraz wprowadzenie go w pętlę resetów. Jedyne co pozostaje w przypadku otrzymania tego złośliwego tekstu to przywrócenie PlayStation 4 do ustawień domyślnych, co niestety skutkuje zresetowaniem wszelkich danych. Koniecznie należy także odznaczyć w opcjach prywatności otrzymywanie wiadomości od wszystkich osób, ponieważ problem ma występować jedynie w tego typu przypadkach. Jak to zrobić? Przechodząc do Ustawień, Zarządzania kontem, Ustawień prywatności i ustawiając opcję otrzymywania wiadomości od znajomych.

Rozsyłane przez użytkowników PlayStation 4 specjalnie spreparowane wiadomości mogą powodować zawieszenie konsoli.

Nowe zagrożenie na PS4 - niektóre wiadomości powodują zawieszenie konsoli

Jeśli już dostaliśmy przytoczoną wiadomość wówczas zalecane jest jej skasowanie bezpośrednio poprzez aplikację Sony PlayStation Messages dostępną na Androida oraz iOS, jeszcze przed włączeniem konsoli (podobno ten sposób ratuje nas przed wpadnięciem w pułapkę). Kiedy błąd zostanie wyeliminowany? Tego dokładnie nie wiadomo, ale najpewniej Sony już wie o zaistniałej sytuacji i pracuje nad wprowadzeniem stosownej aktualizacji. Warto wspomnieć, że swego czasu podobne kłopoty związane z wiadomościami zawierającymi dziwny ciąg znaków lub postać występowały także na platformach mobilnych. Ponadto to nie pierwsze zdarzenie związane bezpośrednio z dostępnymi w PS4 wiadomościami, które niektórzy próbują wykorzystać wyłącznie do złych celów, w tym szkodzenia pozostałej części społeczności. 

Przykładowo niedawno pewna spora grupa użytkowników próbowała dzięki nim wyciągnąć informacje pozwalające przejąć kontrolę nad kontem PlayStation Network zaś jeszcze inni przesyłali odnośniki do różnych stron dla dorosłych. Tradycyjnie należy więc zachować zdrowy rozsądek i nie otwierać podejrzanych wiadomości, co niestety spore grono ludzi robi bez jakiegokolwiek zastanowienia. I tak jak wspominaliśmy - do rozwiązania sprawy wyłączyć powiadomienia od nieznajomych lub w ostateczności usuwać podejrzane wiadomości w aplikacji mobilnej. Nim zaczniemy narzekać na sprzęt Sony pamiętajmy, że błędy zdarzają się nawet w najlepszych produktach nie tylko związanych z grami. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe zagrożenie na PS4 - niektóre wiadomości powodują zawieszenie konsoli

 0