Nowe zasilacze Super Flower Leadex III - moc i niezawodność

Nowe zasilacze Super Flower Leadex III - moc i niezawodność

Marka Super Flower to ceniony producent OEM, a zarazem konkurencja dla jednostek Seasonic, która produkuje zasilacze ATX również pod własną marką (np. seria Leadex), ale również dla zewnętrznych podmiotów, jak choćby EVGA. Najpopularniejszą serią tego producenta jest wspomniana Leadex i na niedawno zakończonym Computexie, producent zaprezentował jej najnowszą generację Leadex III. Jest to w pełni modułowa konstrukcja z certyfikatem sprawności 80 PLUS Gold. Zasilacz dotknęły nie tylko zmiany w sferze optycznej, ale również w samej elektronice. Leadex III ma wyznaczać w przyszłości nowy standard w swoim segmencie. Jedną z ciekawszych zmian jest optymalizacja trybów pracy półpasywnej, ponieważ mamy dwa takowe, zależne od temperatury (typowo jest tylko jeden), co ma na celu jeszcze lepsze zoptymalizowanie kultury pracy PSU.

W Leadex III najwięcej optymalizacji przeszedł wentylator, tak by jeszcze bardziej ograniczyć emisję hałasu.

Super Flower Leadex III

Najnowsza platforma Leadex III dostępna jest w wariantach mocy od 550 W do 850 W, czyli tych najbardziej popularnych. Oczywiście wszystkie zaprojektowano i wyprodukowano w Super Flower. Czym nowa seria różni się od poprzedniej? Otóż najwięcej optymalizacji przeszedł wentylator, tak by jeszcze bardziej ograniczyć emisję hałasu, a istotną rolę odegrały tutaj wentylatory z łożyskiem FDB. Ponadto wentylator może pracować, aż w trzech trybach (zmieniamy je za pomocą dedykowanego przełącznika), a to już coś nowego w kwestii zasilaczy. W pierwszym , zwanym ECO 0, wentylator włącza się, gdy temperatura wynosi od 62 do 68 °C. Gdy temperatura spadnie poniżej 47 i 53 °C, wentylator zatrzymuje się ponownie. W ECO 1 próg temperatury, przy którym uruchamiane są wentylatory, wynosi od 42 do 48 °C, a dolny próg wynosi od 27 do 33 °C.

Super Flower Leadex III

Specyfikacja Super Flower Leadex III: 

  • Całkowicie modularny zasilacz z certyfikatem 80 PLUS Gold,
  • Trzy tryby pracy dla cichego i wydajnego chłodzenia,
  • Dwa tryby półpasywne dla wydajnych scenariuszy standardowych lub overclockingowych, 
  • Cichy wentylator 135 mm z technologią łożysk dynamicznych płynów, 
  • Całkowicie modułowe zarządzanie kablami, 
  • Siedmioletnia gwarancja producenta, 
  • Wysokiej jakości kondensatory i półprzewodniki, 
  • Aktywne PFC, zabezpieczenia SCP, OVP, UVP, OTP i OCP.

Super Flower Leadex III

Wysoka wydajność zapewnia wykorzystanie topologii rezonansowej LLC oraz konwersję  DC-DC na stronie wtórnej. Na linii +12 V jest dostępna pełna moc, w połączeniu z niskimi tętnieniami, przynajmniej wg producenta, zasilacz będzie świetnie się sprawdzał w hi-endowych konfiguracjach oraz tych mocno podkręconych. Super Flower skupił sie na jakości, więc postawił wyłącznie na kondensatory elektrolityczne i polimerowe japońskich marek z deklarowanymi temperaturami pracy do 105 °C, a także na płycie przyłączeniowej, czyli gdzie można znaleźć kondensatory tajwańskich marek klasy A (podejrzewam, że Teapo). Na zasilacz producent udziela 7 lat gwarancji. Cóż Seasonic trudno przebić,  jednakże Super Flower to bardzo dobre konstrukcje, które nie ustępują konkurencji, no może w aspekcie okresu serwisu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe zasilacze Super Flower Leadex III - moc i niezawodność

 0