Nowego HomePoda mini nie będzie?

Nowego HomePoda mini nie będzie?

Niedawna premiera nowego pełnowymiarowego HomePoda nie oznacza, że Apple wprowadzi także odświeżoną wersję mini. Mniejszy wariant zadebiutował ponad 2 lata temu, jednak według nowych doniesień, firma z Cupertino nie ma zamiaru (przynajmniej na razie) wypuszczać jego nowej odsłony. Powodem ma być brak nowych kluczowych funkcji.

Zaledwie 5 dni temu Apple oficjalnie przedstawiło nową generację swojego inteligentnego głośnika HomePod. Odświeżenia doczekała się jedynie pełnowymiarowa wersja. Producent chwali się imponującą jakością dźwięku, ulepszonymi funkcjami Siri oraz rozwiązaniami do bezpiecznego zarządzania inteligentnym domem. Greg Joswiak, wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu oświadczył, że „Popularność HomePoda mini przełożyła się na wzrost zainteresowania większym HomePodem, który ma jeszcze szersze możliwości akustyczne." HomePod mini swoją chodliwość zawdzięcza przede wszystkim cenie. Mniejszy wariant oferowany jest na stronie Apple za 99 dolarów. Oczywiście wybór tańszego modelu wiąże się z pewnymi kompromisami. Warto jeszcze dodać, że mini był przez jakiś czas jedynym inteligentnym głośnikiem w ofercie Apple.

Według informacji z sieci, gigant technologiczny z Cupertino nie pracuje obecnie nad odświeżeniem rozchwytywanego HomePoda mini.

Apple HomePod mini

Wprowadzenie nowej odsłony droższego głośnika sugerowałoby, że Apple zamierza w nieodległej przyszłości zaprezentować ulepszony wariant mini, zwłaszcza, że obecnie dostępny model debiutował w październiku 2020 roku. Według informacji z sieci, gigant technologiczny z Cupertino nie pracuje obecnie nad odświeżeniem rozchwytywanego HomePoda mini.

Powodu upatruje się w tym, że świeżo zaprezentowany HomePod nie wprowadził żadnych kluczowych zmian, które w przypadku wersji mini trzeba byłoby dodatkowo okroić, aby zachować różnice między urządzeniami. Nie oznacza to, że Apple na dobre skończyło z mniejszym modelem. Bardziej przystępny cenowo głośnik może zadebiutować zwyczajnie później. Nierozsądnym byłoby porzucanie tak popularnego wśród konsumentów produktu, zwłaszcza, że ten rok zapowiada się mało optymistycznie dla branży technologicznej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowego HomePoda mini nie będzie?

 0