Nowości od Tenda - router TX3 i karta sieciowa E30

Nowości od Tenda - router TX3 i karta sieciowa E30

Wi-Fi 6 wkracza na rynek coraz pewniej. Do producentów oferujących tego rodzaju sprzęt dołącza Tenda, która poszerzyła swoje portfolio o pierwszy router oraz kartę sieciową pracujące w standardzie Wi-Fi 6. Router TX3 łączy Wi-Fi 6 z dwuzakresowym pasmem nadawania pozwalając w efekcie na transfery do 1775 Mbps (574 Mbps w paśmie 2,4 GHz oraz 1201 Mbps w 5 GHz). Połączenie technologii MU-MIMO oraz OFDMA pozwala na sprawną obsługę wielu klientów jednocześnie, rozdzielając przesył danych na wiele kanałów naraz. Urządzenie sprawdzi się w przypadku systemu Smart Home. Warto wspomnieć, że router wyposażono w dedykowany układ wzmacniający moc sygnału sieci WLAN 5 GHz. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz.

Do producentów oferujących sprzęt wspierający standard Wi-Fi 6 dołącza Tenda, która poszerzyła swoje portfolio o pierwszy router oraz kartę sieciową pracujące w standardzie Wi-Fi 6.

Nowości od Tenda - router TX3 i karta sieciowa E30

TX3 obsługuje nową generację standardu bezpieczeństwa Wi-Fi WPA3, który zwiększa trudność algorytmicznego i sieciowego łamania haseł. Może zapobiegać wymuszonym atakom, łamaniu zabezpieczeń chroniąc prywatność użytkowników w otwartych sieciach Wi-Fi. Tenda E30 to z kolei bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi 6 na złączu PCIe. Wspiera użycie modulacji 1024QAM 160 Mhz (przesył do 574 Mbps przy 2,4 GHz oraz do 2402 Mbps przy 5 GHz). E30 to także adapter Bluetooth 5.0, który połączymy z bezprzewodowymi urządzeniami takimi jak słuchawki, mysz czy klawiatura.

Nowości od Tenda - router TX3 i karta sieciowa E30

Adapter wspiera najnowszy standard zabezpieczeń sieci bezprzewodowych WPA3, chroniąc sieć przed nieautoryzowanym dostępem. Dzięki wsparciu technologii OFDMA oraz MU-MIMO adapter E30 automatycznie dzieli przesył na wiele kanałów, zapewniając lepsze parametry w sieci wypełnionej dużą ilością klientów. Urządzenie ma interfejs PCI Express x1 i zostało wyposażone w 2 zewnętrzne anteny dookolne o zysku 5 dBi. Tenda E30 wyceniono na 234,93 zł. Router TX3 kosztuje 249 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowości od Tenda - router TX3 i karta sieciowa E30

 0