Nowości w Windows 10 Insider Build 15019

Nowości w Windows 10 Insider Build 15019

Członkowie Windows Insider Program w kręgu szybkich aktualizacji mogą się już cieszyć najnowszą wersją Windows 10. Wprowadza ona szereg zarówno pomniejszych, jak i bardziej znaczących zmian.

W ramach najnowszego uaktualnienia dostępny jest już Tryb Gry optymalizujący zużycie zasobów, tak dla aplikacji UWP, jak i Win32. Ponadto, Microsoft głęboko zintegrował z systemem operacyjnym funkcję transmitowania rozgrywki za pomocą serwisu Beam, dostępną po przywołaniu paska gry (Windows + G). Pasek gry od teraz także integruje się z 17 kolejnymi tytułami Win32.

Dodatkowo w menu ustawień systemu zagościła specjalna zakładka poświęcona grom, oznaczona logiem Xbox. Z tego miejsca można dopasować opcje związane z paskiem gry, rejestrowaniem i transmisjami rozgrywki czy, wreszcie, Trybem Gry. Z nowych funkcji niezwiązanych z graniem,  doszła także możliwość odczytywania przez Microsoft Edge e-booków w formacie EPUB, zarówno zakupionych w Windows Store, jak i poza nim. Domyślna przeglądarka Windows 10 nie powinna także zawieszać się podczas udostępniania plików PDF.

Ważnym udogodnieniem jest także pasek postępu pobieranych gier i aplikacji, widoczny w Centrum Akcji. Inną ciekawostką jest także wprowadzenie opcji Night Light, która zwiększa temperaturę barw ekranu oraz redukuje ilość niebieskiego odcienia, co w założeniu odciąża wzrok i nie zaburza fal mózgowych.

Lista zmian dostępna w ramach tej aktualizacji jest znacznie większa i można ją podejrzeć na oficjalnym blogu Windows.

Halo Wars - Game Mode

Windows 10 Insider Program - ustawienia gier

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowości w Windows 10 Insider Build 15019

 0