Nowy benchmark Unigine Superposition już do pobrania

Nowy benchmark Unigine Superposition już do pobrania

Firma Unigine udostępniła dzisiaj nową aplikację do pomiaru wydajności. Narzędzie nosi nazwę Superposition i przeznaczone jest zarówno dla komputerów z systemem Windows, jak i Linux.

Podstawę Superposition stanowi autorski silnik Unigine 2, który obsługuje szereg zaawansowanych efektów graficznych, m.in. dynamiczne oświetlenie. Test może być renderowany nie tylko w DirectX 11, ale także OpenGL 4.5 - co wynika oczywiście z implementacji wsparcia dla systemów z rodziny Linux. Unikalną cechą Superposition jest wsparcie dla gogli Wirtualnej Rzeczywistości, czyli Oculus Rift oraz HTC Vive. Co więcej, narzędzie charakteryzuje się pewną interaktywnością. Jak twierdzi producent, zaimplementowano ponad 900 obiektów zdatnych do nawiązania z nimi interakcji. Do tego dochodzą też proste mini-gierki. Całości dopełniają liczne predefinicje jakości obrazu i test obciążający GPU, ułatwiający sprawdzenie stabilności po overclockingu. 

Superposition to najnowszy benchmark firmy Unigine. Narzędzie pozwala zmierzyć wydajność zarówno w systemach Windows, jak i Linux. Ponadto, wspiera VR.

Superposition dostępny jest w dwóch wersjach, darmowej oraz płatnej. Podstawowa wersja udostępnia tylko klasyczny test z trybem interaktywnym, ale - jak sama nazwa wskazuje - jest przy tym bezpłatna. Wykładając niespełna 100 złotych otrzymujemy dodatkowo test Wirtualnej Rzeczywistości, również z trybem interaktywnym, a także znacznie bardziej rozbudowane menu ustawień, umożliwiające dostosowanie przygotowanych przez producenta pakietów nastaw. Benchmark można znaleźć na jego oficjalnej witrynie internetowej (link). Plik instalacyjny waży około 1,2 GB. Dla zainteresowanych - na kanale YouTube u Unigine pojawiło się nagranie przebiegu testowego w rozdzielczości 8K i mitycznych 60 kl./s. Wideo widoczne jest powyżej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy benchmark Unigine Superposition już do pobrania

 0