Nowy Dragon Age może zostać zapowiedziany już za tydzień

Nowy Dragon Age może zostać zapowiedziany już za tydzień

Za tydzień odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród The Game Awards 2018, gdzie tradycyjnie doczekamy się nie tylko wyłonienia najlepszych gier bieżącego roku, ale także zapowiedzi nowych, jeszcze nieujawnionych produkcji. Prowadzący, Geoff Keighley, zapowiedział za pośrednictwem swojego Twittera, że tegoroczna edycja jego imprezy będzie największą, gdyż przyniesie najwięcej zapowiedzi nowych gier w jej historii. Wygląda na to, że jedną z nich może być nowy Dragon Age od BioWare, czyli długo wyczekiwana kontynuacja popularnej serii fantasy RPG, której ostatnio odsłona - Dragon Age: Inkwizycja - debiutowała na rynku cztery lata temu i pomimo swoich wad (liczne zadania w stylu MMO) została ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów. To jednak nie jedyne potencjalne hity, jakie mogą zostać zaprezentowane na The Game Awards 2018.

Wygląda na to, że jedną z gier zapowiedzianych na The Game Awards 2018 może być nowy Dragon Age od BioWare, czyli długo wyczekiwana kontynuacja popularnej serii fantasy RPG od Bioware.

Zacznijmy od tego, że wiadomo już, że na imprezie doczekamy się nowego zwiastuna Anthem, czyli najnowszej gry studia BioWare, ale jego szef, Casey Hudson, zasugerował także, iż możemy doczekać się zapowiedzi nowej odsłony Dragon Age. „Wiecie, że pracujemy nad czymś sekretnym odnośnie Dragon Age… Ta marka jest ważna dla naszego zespołu i jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować jej spuściznę. Wypatrujcie więcej się w przyszłym miesiącu (choć nie powiem Wam, gdzie dokładnie szukać…)” - przeczytać możemy na blogu firmy. Wygląda więc na to, że Dragon Age rzeczywiście może zawitać na The Game Awards 2018, choć spodziewać możemy się zapewne jedynie krótkiego teasera, a nie pełnoprawnej prezentacji. Poza tym, nie mamy pewności, czy chodzi o pełnoprawną kontynuację na duże platformy, czy może BioWare niemiło nas zaskoczy, jak ostatnio Blizzard z ujawnieniem mobilnej wersji Diablo na smartfony. Jeśli jednak kanadyjskie studio widziało, jak gracze zareagowali na Diablo Immortal, to chyba nie powinni popełniać tego samego błędu.

Jeśli zaś chodzi o samą galę The Game Awards 2018, to Geoff Keighley potwierdził, że doczekamy się ponad 10 światowych premier, czyli pierwszego ujawnienia nowych gier. Spekuluje się, że jednym z tym tytułów może być Alien: Blackout, czyli shooter AAA kreowany przez studio FOX-a w popularnym uniwersum Obcego. Liczymy też na to, że imprezie pojawi się Witchfire od Adriana Chmielarza, ujawniony na zeszłorocznej edycji The Game Awards, ale od tamtej pory niewiele słychać było odnośnie tej produkcji. Na pewno możemy liczyć na mocne zapowiedzi, do których The Game Awards nas już po prostu przyzwyczaiło. Przypominamy, że impreza odbędzie się 6 grudnia, więc mamy nadzieje na grube niespodzianki, co dla graczy będzie najlepszym prezentem mikołajkowym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Dragon Age może zostać zapowiedziany już za tydzień

 0