Nowy Far Cry oficjalnie potwierdzony

Nowy Far Cry oficjalnie potwierdzony

The Game Awards 2018 to niezwykle ważne dla graczy wydarzenie, podczas którego spodziewamy się nie tylko prezentacji materiałów z już istniejących projektów, ale także ujawnienia nowych, a wśród faworytów wydarzenia wymienia się kolejną odsłonę Splinter Cell. Firmą, która wyszła niejako przed szereg, jest Ubisoft, ponieważ wczoraj wrzucił do sieci ciekawy teaser z Far Cry, potwierdzając tym samym istnienie następnej produkcji wchodzącej w skład tej popularnej marki. Niestety materiał wideo nie zdradza nam zbyt wielu szczegółów, więc nie wiemy nic o zarysie fabuły czy najważniejszych postaciach występujących w grze. Z pewnością teaser zapowiada interesujący tytuł, który u większości fanów zdołał zyskać przydomek Far Cry 76 z racji widocznej w tle eksplodującej bomby atomowej.

Ubisoft potwierdził istnienie nowej gry z serii Far Cry. Więcej szczegółów poznamy na rozpoczynającym się tej nocy The Game Awards 2018.

Data premiery również pozostaje tajemnicą, lecz jeśli Ubisoft podtrzyma pewną tradycję i wyda nowe Far Cry rok po premierze piątki, to nie powinniśmy oczekiwać większych zmian w gameplayu, wliczając w to oprawę wizualną, która w już obecnej odsłonie jest na niezwykle wysokim poziomie. Postawienie na klimaty postapokaliptycznego świata może okazać się krokiem we właściwym kierunku, dającym serii porządne odświeżenie po walce z fanatykami religijnymi w Far Cry 5, który notabene zanotował świetną sprzedaż, stając się drugim najlepszym debiutem w całej historii Ubisoftu. Według Francuzów gracze po tygodniu od debiutu zainwestowali w ich tytuł przeszło 310 milionów dolarów, z czego 50% to sprzedaż kopii cyfrowych.

Niestety Ubisoft mniej szczęścia ma do stosowanych w grach zabezpieczeń. Otóż Far Cry 5 nie zdołał oprzeć się crackerom i ostatecznie padł po dwóch tygodniach od debiutu. Jak zapewne się domyślacie, tytuł korzysta z usług owianego złą sławą Denuvo, które znane jest z faktu bardzo szybkiego łamania przez specjalistów. Publikacja cracka w pewnym stopniu mogła przeszkodzić wydawcy w dalszym odnoszeniu sukcesów sprzedażowych Far Cry 5, ponieważ nie każdy ściąga pirata tylko dla sprawdzenia jakości gry, a następnie nabywa pełną wersję u legalnego źródła. Oby kolejny Far Cry nie miał z tym aż takiego problemu, wytrzymując znacznie dłużej. Jeśli chodzi o samą galę The Game Awards 2018, to odbędzie się ona w nocy z czwartku na piątek, 7 grudnia o godzinie 2:00. Transmisję z tego wydarzenia możecie śledzić np. na YouTube.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Far Cry oficjalnie potwierdzony

 0