Nowy iMac Pro będzie kosztować nawet 60 tys. złotych

Nowy iMac Pro będzie kosztować nawet 60 tys. złotych

Nowy iMac Pro trafi do sprzedaży już jutro (14 grudnia). Z tej okazji firma Apple postanowiła podzielić się specyfikacją, jak również ceną urządzenia. Cóż, delikatnie mówiąc, tanio nie będzie - ale też chyba nikt nie spodziewał się czegokolwiek innego.

Co oczywiste, komputer ma formę All-in-One z 27-calowym ekranem Retina 5K o rozdzielczości 5120 x 2880 pikseli, zgodnym ponoć z przestrzenią barw DCI-P3 i oferującym jasność na poziomie 500 nitów. Jest to także prawdopodobnie najpotężniejszy sprzęt tego typu na rynku. Apple zamierza bowiem oferować konfiguracje z osmio-, dziesięcio-, a nawet osiemnastordzeniowymi procesorami Intela z rodziny Xeon. Rzeczonym jednostkom ma akompaniować maksymalnie 128 GB pamięci DDR4 wyposażonej w system kodowania korekcyjnego ECC, karta graficzna Radeon Pro Vega 56 z 8 GB HBM2 lub Radeon Pro Vega 64 z 16 GB HBM2 i wreszcie nośnik SSD o pojemności dochodzącej do nawet 4 TB, wyprodukowany prawdopodobnie przez Samsunga.

Ale to nie wszystko. Nabywcy nowego iMaca Pro mogą liczyć także na kartę sieci bezprzewodowej 802.11ac z Bluetooth 4.2 i Ethernet 10 Gbps, a ponadto całkiem pokaźny pakiet złącz we-wy, obejmujący: po cztery porty USB 3.x typu A i C, Thunderbolt 3 oraz slot na kartę SDXC. Co więcej, komputer wyposażono jeszcze w cztery mikrofony, głośniki stereo, a także kamerę internetową o rozdzielczości Full HD. Oczywiście, jak to szczególnie w przypadku Apple bywa, wszystko ma swoją (wysoką) cenę. Podstawową konfigurację wyceniono na 5 tys. dolarów, co przekłada się na blisko 18 tys. złotych. Za wyposażony w pełni model zainteresowanym przyjdzie zapłacić natomiast 17 tys. dolarów, a więc ponad 60 tys. złotych! Jacyś zainteresowani? ;)

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy iMac Pro będzie kosztować nawet 60 tys. złotych

 0