Nowy iPad mini zaprezentowany na renderach. Apple może zdecydować się na nietypowe rozwiązanie

Nowy iPad mini zaprezentowany na renderach. Apple może zdecydować się na nietypowe rozwiązanie

Od premiery ostatniego iPada mini minęły już blisko dwa lata i choć Apple w ubiegłym roku przedstawiło iPada Air 4, to jednak na horyzoncie wciąż nie widać nowej wersji mniejszego tabletu giganta z Cupertino. Niemniej jednak, dobrze obeznany w planach firmy analityk Ming-Chi Kuo przewidywał niedawno premierę kolejnej generacji 9-calowego modelu, a jeśli przeciek xleaks7 opublikowany przez Pigtou okaże się prawdziwy, to Apple może dokonać tu kilku dziwnych wyborów w zakresie designu. Przedstawione rendery prezentują bowiem nietypowe, przynajmniej jak na Apple, rozwiązania, szczególnie w świecie tabletów. Radzimy jednak podchodzić do tych informacji z pewną rezerwą, przynajmniej do czasu, gdy otrzymamy ich potwierdzenie z innego źródła. 

Przedstawione rendery prezentują nietypowe, przynajmniej jak na Apple, rozwiązania, szczególnie w świecie tabletów.

Nowy iPad mini zaprezentowany na renderach. Apple może zdecydować się na nietypowe rozwiązanie

Zdjęcie prezentuje na przykład wycięcia w ekraniu, zarówno na przednią kamerkę, jak i czytnik linii papilarnych Touch ID, który najwyraźniej ponownie zawitać ma w iPadzie mini, pomimo że zarówno iPhone’y, jak i iPady Pro przerzuciły się już na Face ID. W źródle czytamy jednak, że czytnik liniii papilarnych został umieszczony wewnątrz ekranu, więc możliwe jest, że stosowny sensor prezentowany jest na renderze tylko po to, by pokazać gdzie znajduje się ten czujnik. Nie da się ukryć, że preferowalibyśmy takie rozwiązanie, gdyż tak duży otwór w wyświetlaczu na pewno nie nadaje urządzeniu uroku. Z drugiej strony Apple potrafi czasami zaskakiwać swoimi designerskimi pomysłami, więc kto wie. 

Nowy tablet mierzyć ma 203,2 mm wysokości, 134,8 mm szerokości i 6,25 mm grubości. Rozmiar ekranu to 195 mm x 126,6 mm, co po przeliczeniu daje przekątną wynoszącą 9,15 cala. Szósta generacja iPada mini posiadać ma też smuklejsze ramki niż poprzednik, a choć poprzednie przecieki sugerowały też dłuższe proporcje urządzenia, to nowe rendery zdają się temu zaprzeczać. Wiadomo również, że sercem tabletu ma być procesor A14 Bionic, który napędza najnowsze urządzenia mobilne Apple. Niestety nie dowiadujemy się tu, kiedy możemy spodziewać się premiery nowego iPada mini, ale wydaje się, że najszybciej nastąpi to w marcu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy iPad mini zaprezentowany na renderach. Apple może zdecydować się na nietypowe rozwiązanie

 0