Nowy iPad Pro (M4) bije rekord Geekbench. Potrzebny był ciekły azot

Nowy iPad Pro (M4) bije rekord Geekbench. Potrzebny był ciekły azot

Nowy iPad Pro od Apple z procesorem M4 pobił rekord świata w Geekbench 6, przekraczając 4000 punktów dzięki OC przeprowadzonemu przez Geekerwans z użyciem chłodzenia LN2 (ciekły azot).

Apple utrzymało swoją dominację w przestrzeni procesorów ARM, szczególnie w ramach wydajności jednordzeniowej, a to za sprawą układu M4, który nie miał sobie równych w benchmarku Geekbench 6, gdzie okazał się nawet lepszy od flagowca x86 od Intela (Core i9-14900KS). Geekerwan nie był jednak tym usatysfakcjonowany i postanowił wycisnąć jeszcze więcej z iPada Pro, ustanawiając nowy rekord świata, którego pobicie zajmie trochę czasu, a mianowicie 4000 punktów w tym popularnym benchmarku. Choć nie obyło się tu bez pomocy ze strony ciekłego azotu.

Maksymalna częstotliwość taktowania rdzeni wydajnościowych M4 wynosi 4,40 GHz, a przy zastosowaniu ciekłego azotu przez Geekerwana i jego zespół taktowanie to wzrosło jedynie do 4,41 GHz.

Maksymalna częstotliwość taktowania rdzeni wydajności M4 wynosi 4,40 GHz, a przy zastosowaniu ciekłego azotu przez Geekerwana i jego zespół taktowanie to wzrosło jedynie do 4,41 GHz, a tak przynajmniej wynika z wyników Geekbench 6 opublikowanych w sieci. To symboliczne wręcz przyspieszenie częstotliwości wystarczyło, aby iPad Pro przełamał barierę 4000 punktów w benchmarku, ustanawiając nowy rekord, który prawdopodobnie nie zostanie pobity, dopóki Apple oficjalnie nie zaprezentuje M4 Pro i M4 Max.

iPad Pro

9-rdzeniowa wersja M4 była chłodzona ciekłym azotem, a wynik wielordzeniowy uzyskał znaczny wzrost w porównaniu z poprzednimi wynikami z ekstremalnym rozwiązaniem chłodzącym. Z różnych wyników opublikowanych na X wynika, że ​​Geekerwan napotkał pewne trudności w przekroczeniu progu 4000 punktów, zatem możliwe jest, że testy przeprowadzono wielokrotnie.

Możliwe jest również, że Apple ogromnie utrudnił swoim tabletom pracę z częstotliwością wyższą niż 4,40 GHz, ponieważ zablokował ją w systemie iPadOS, ale nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Niezależnie od tego Geekerwan i jego zespół powinni się cieszyć, bo wykonali kawał dobrej roboty.

Co ciekawe, dziś w bazie Geekbench pojawił się jeszcze lepszy wynik 10-rdzeniowej wersji procesora M4, ale nie znamy szczegółów tego testu, choć widać tu również podniesione taktowanie do 4,41 GHz.

ipad
 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy iPad Pro (M4) bije rekord Geekbench. Potrzebny był ciekły azot

 0