Nowy iPhone z układem A12 królem wydajności? Wszystko na to wskazuje

Nowy iPhone z układem A12 królem wydajności? Wszystko na to wskazuje

Zdaje się, że Apple wraz ze swoimi nowymi iPhone’ami ponownie sięgnie po koronę, oferując najwyższą mobilną wydajność na rynku. Tak przynajmniej sugerują najnowsze doniesienia dotyczące układu A12, który napędzać będzie nowe smartfony (i zapewne tablety) giganta z Cupertino. Źródłem tych informacji jest niejaki Ice Universe, który regularnie dostarcza nam przecieków z rynku smartfonów i trzeba przyznać, że przeważnie się sprawdzają, więc uznać można go za wiarygodnego. Tym razem udało się mu uzyskać ciekawe dane na temat procesora A12, a w poście zamieszczonym w serwisie społecznościowym Weibo podał nawet wyniki benchmarku Geekbench dla tej jednostki i trzeba przyznać, że te robią wrażenie.

Najnowsze przecieki wskazują, że układ A12, który trafi do nowych iPhone'ów i iPadów, zdeklasuje rywali pod względem wydajności.

Nowy iPhone z układem A12 królem wydajności? Wszystko na to wskazuje

SoC uzyskał bowiem aż 4690 punktów w teście jednordzeniowym i jeszcze bardziej imponujące 12908 punktów w wielordzeniowym. Jeśli rezultaty te się potwierdzą, to A12 pozostawi tegorocznych konkurentów wyraźnie w tyle, a jego przewaga jest na tyle duża, że nawet w przyszłym roku może odpierać ataki ze strony takich układów jak Snapdragon 855. Poniżej możecie spojrzeć na tabelę przygotowaną przez serwis HotHardware, w której rezultaty A12 porównywane są do wyników uzyskiwanych przez popularne flagowe smartfony. Nowy układ Apple jest tu o ok. 20% wydajniejszy od poprzednika (A11 Bionic), który napędza iPhone’a X i nawet o 35% lepszy od topowej słuchawki Samsunga, czyli Galaxy S9+ ze Snapdragonem 845.

iPhone X Plus i iPhone 9 - tak prezentują się nowe smartfony Apple

Oczywiście nie mamy pewności, że wyniki te rzeczywiście są prawdziwe, niemniej jednak 20% wzrost wydajności nie wydaje się być nieosiągalny dla Apple, które w przeszłości potrafiło oferować podobny skok jakościowy. Autorski projekt pozwala Amerykanom na optymalizację designu pod własne potrzeby, a warto dodać, że nowe układy firmy przeważnie powstają w 3-letnim cyklu deweloperskim. Ice Universe w osobnym poście twierdzi też, że nowe autorskie GPU Apple jest „bardzo wydajne”, ale w tym przypadku nie podał żadnych konkretów. Jako punkt odniesienia można jednak podać, że grafika w A11 Bionic opracowana przez koncern była o 30% wydajniejsza od poprzedniej generacji, za którą odpowiadało jeszcze Imagination Technologies. Przypominamy, że premiera nowych iPhone’ów spodziewana jest tradycyjnie we wrześniu, a jakiś czas temu w sieci pojawiły się nawet zdjęcia atrap dwóch z trzech nadchodzących modeli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy iPhone z układem A12 królem wydajności? Wszystko na to wskazuje

 0